„Na Moravě hrajeme moc rádi, publikum tam reaguje vždycky skvěle. Na podzim tam moc koncertů nebylo, tak nechci, aby si naši fanoušci mysleli, že je zanedbáváme. Moc se těšíme!“ poznamenal Xindl X k chystanému  turné.

Koncert, který bude hostit šumperský H-Club, bude mít pro fanoušky Xindla X nádech jedinečnosti. „V premiéře totiž uslyší všechny skladby, které vyjdou na jeho novém CD. Vydání alba je naplánované na začátek podzimu,“ sdělila za pořadatele koncertní šňůry Johana Turnerová.

„Rapper s kytarou“, vlastním jménem Ondřej Ládek, vešel ve známost v roce 2007. S písní Mamut zvítězil v soutěži Česko hledá písničku. Jeho Anděl byl v roce 2008 nejhranější písní na webu Bandzone.cz. Na svém kontě má zatím dvě alba.

Xindl X ve své hudbě kombinuje hiphopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm písní však zůstávají texty.

Pod svým skutečným jménem působí také jako scénárista. Je spoluautorem scénáře k filmu Restart, podílel se také na tvorbě populárního sitcomu Comeback.

Na koncertech vystupuje sám nebo, jak tomu bude i v Šumperku, s doprovodnou kapelou. Kromě Xindla X tak fanoušci uslyší také Dalibora a Jana Cidlinské, Davida Landštofa a Josefa Štěpánka.

Koncert v H-Clubu začíná v 19 hodin, lístek stojí 150 korun.