Miroslav Donutil patří mezi divácky nejoblíbenější a režiséry nejvyhledávanější české herce. Většinu dětství prožil v Brně, na které často ve svých historkách vzpomíná. Sedmnáct let hrál v divadle Husa na provázku. Později se stal členem činohry Národního divadla v Praze. Vyrostl zde v jednu z největších hereckých osobností české scény a ve „Zlaté kapličce“ také ztvárnil řadu slavných rolí.

„Nezapomenutelný je například jako Truffaldino v Goldoniho komedii Sluha dvou pánů. Její představení se vyprodávají na několik let dopředu,“ podotkl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Donutil má na svém kontě také řadu filmových a televizních rolích. Namátkou ve snímcích Balada pro banditu, Fany, Pelíšky, Dědictví aneb Kurvahošigutntag nebo Nuda v Brně.

Do širokého povědomí diváků se zapsal známými rolemi nadporučíka Růžičky ve filmu Tankový prapor nebo poručíka Troníka v Černých baronech.

Poslední volné vstupenky si lze zakoupit za 240 nebo 270 korun v zábřežském a štíteckém infocentru, mohelnické Darce nebo v šumperské cestovní agentuře Atlas.