Pomyslnou červenou nití letošní přehlídky bude téma ženy.

Festival zahájí v pátek 11. června na letní scéně Vily Doris ansámbl Cabaret Calembour s fraškou Borůvčí.

„Soubor je složen z čerstvých absolventů DAMU. Jedním z důvodů, proč na festivalu vystoupí, je herečka Lucie Polišenská, která v inscenaci účinkuje. Je absolventkou DAMU, získala angažmá v Národním divadle a v Divadle na Vinohradech. Je to ovšem také šumperská rodačka známá z působení v pěveckém sboru Motýli a objevila se i na prknech šumperského divadla,“ pozvali na úvodní představení pořadatelé přehlídky.

O den později Klicperovo divadlo z Hradce Králové odhalí tajemství dámské šatny. Stejnojmenné představení z pera Arnošta Goldflama diváky zavede na nejdůležitější místo v divadle. V ženské šatně se setkají se čtyřmi herečkami, prožijí s nimi čekání na roli, přípravy premiéry, každodenní rutinu repríz ale zejména jejich vlastní osudy.

Režisér Arnošt Goldflam při psaní hry vycházel z vlastních dlouholetých zkušeností, a to slibuje, že se návštěvníci při představení nebudou nudit.

V neděli 13. června se program přesune do Pavlínina dvora. Domácí soubor zde zahraje jedno z nejúspěšnějších představení posledních let, inscenaci Hvězdy na vrbě. Diváci tak budou mít tento muzikál možnost vidět pod skutečným hvězdným nebem. Navíc jej v Šumperku zdejší soubor bude reprízovat naposledy.

Festival v pondělí 14. června uzavře na scéně u Vily Doris vystoupení Východočeského divadla Pardubice. Soubor přiveze inscenaci nazvanou Nejstarší řemeslo. Téma hry diváky přesvědčí, že láska a sex kvetou v každém věku. Na scéně se totiž sejde pětice jen těžko přehlédnutelných lehkých žen, přičemž nejmladší z nich je přes sedmdesát let.

Všechna představení začínají ve 21 hodin. Vstupenky na jednotlivá představení stojí od 100 do 150 korun. V případě nepříznivého počasí se přehlídka uskuteční v prostorách šumperského divadla.