Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MOHELNICE

Tři sestry a Krucipüsk to rozjedou v Mohelnici

Mohelnice - Kapely Tři sestry a Krucipüsk vyrážejí na své první společné turné po českých zemích, aby pospolu oslavily své 25. a 30. narozeniny. Jedna ze zastávek bude v pátek 27. listopadu v Mohelnici.

Zloděj vykradl stánek dvakrát za jeden den

Mohelnice – Do novinového stánku v Nádražní ulici se v noci na úterý 24. listopadu vloupal zloděj. Na tom by nebylo nic tak pozoruhodného, ale překvapující je, že stejný kiosek pachatel vykradl týž den znovu.

Budoucí strojaři v Mohelnici získali nové zázemí pro praktickou a odbornou výuku

Mohelnice – V nových strojírenských dílnách a odborných učebnách se už vzdělávají žáci Střední školy technické a zemědělské v Mohelnici. Fungují v přístavbě, kterou se podařilo vybudovat v rekordně krátkém čase pouhých pěti měsíců. Kromě toho žáci obědvají ve zbrusu nové jídelně a sportují v opravené tělocvičně.

Tvarůžková cukrárna získala ocenění Rodinná firma roku

Loštice – Velký úspěch si připsala Tvarůžková cukrárna, kterou v Lošticích a Olomouci provozuje rodina Poštulkových. Získala cenu veřejnosti v soutěži Rodinná firma roku.

Recesisté z cechu zahájili v Mohelnici páté roční období

Mohelnice – Páté roční období plné zábavy a veselí začalo ve středu 11. 11. v 11 hodin a 11 minut v Mohelnici. Spolek recesistů nazvaný Cech přátel pátého ročního období tím zahájil třetí dekádu své činnosti.

Uzavírka, která rozdělila Loštice, se o dva týdny protáhne

Loštice – Uzavírka hlavní silnice od Mohelnice na Litovel v Lošticích se protáhne. Práce zde původně měly skončit v pondělí 16. listopadu. Nový termín je až posledního listopadu. Kvůli rekonstrukci Palackého a Olomoucké ulice je teď město tvarůžků fakticky rozdělené na dvě poloviny.

V Lošticích otevře Občanská poradna. Zdarma

Loštice – Novou službu odborného sociálního poradenství nabídne v Lošticích zábřežská Charita. Ta otevře ve čtvrtek 12. listopadu v místním kulturním domě svou Občanskou poradnu. 

Dálnice do Čech je znovu na začátku příprav, Mohelnice vybojovala dva sjezdy

Mohelnice – V Mohelnici budou dva plnohodnotné sjezdy z plánované rychlostní komunikace R35 směrem na Hradec Králové. Návrh dopravního řešení s napojením města schválili na svém posledním zasedání mohelničtí zastupitelé.

Mohelnický bazén přivítá v pondělí první plavce po čtyřměsíční uzavírce

Mohelnice – Milovníkům plavání z Mohelnice skončí v pondělí 9. listopadu dlouhý půst, během něhož museli vyjíždět do okolních měst. Po více než čtyřech měsících se znovu otevře zdejší krytý bazén.

Zašlé sídliště v Mohelnici se mění k lepšímu

Mohelnice – Rozkopané ulice a chodníky, mezitím se pohybuje těžká technika i chodci. Tak to teď vypadá na sídlišti Stanislavova v Mohelnici. To prochází razantní omlazovací kúrou.

Konečně za tři body. Mohelnice porazila Kroměříž

Mohelnice – Fotbalisté Mohelnice se po sérii devíti remíz dočkali výhry, když v sobotu doma zdolali v rámci 13. kola MSFL Kroměříž. Nováčkovi třetí nejvyšší soutěže nyní patří v tabulce jedenáctá příčka.

Rekonstrukce Okružní ulice v Mohelnici nabrala velké zpoždění

Mohelnice – Velké zpoždění nabrala rekonstrukce Okružní ulice v Olomouci. Jindy frekventovaná komunikace je uzavřená už od dubna. Motoristé tudy neprojedou ještě několik týdnů. Kvůli tomu se nedostanou ani autobusy na nádraží v centru. Místo toho musejí cestující chodit na zastávku u Penny marketu v Zábřežské ulici.

Do bazénů půjdou desítky milionů, plavce mají nalákat hlavně nové atrakce

Šumpersko, Jesenicko – Moderní vybavení, nové atrakce a lepší služby. To slibují plavcům provozovatelé krytých bazénů i venkovních koupališť ve všech větších městech na Šumpersku a Jesenicku. Poté, co v srpnu začala plavcům sloužit zatím alespoň vnitřní část termálního parku ve Velkých Losinách, chystají nyní investice do zvelebení svých zařízení i v dalších městech.

Uzavírka silnice rozdělí Loštice na dvě poloviny

Loštice – Ve státní svátek 28. října se pro motoristy zcela uzavře průtah Lošticemi od vjezdu do města ve směru od Mohelnice po výjezd na Litovel. Silnice bude kvůli pokládce nového povrchu uzavřená až do 16. listopadu. Úsekem budou moci projíždět jen linkové autobusy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení