VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

Svatebním párem Deníku se stali Lucie a Petr Bujáčkovi ze Suché Loze

Střední a východní Morava /FOTOGALERIE/ – Novomanželé ze Suché Loze zvítězili v populární soutěži Svatební pár Deníku pro rok 2015. Ziskem 258 hlasů si zajistili 1. cenu soutěže - prsten od šperkařského ateliéru FILIP.

Rekonstrukcí Vančurovy ulice se zabývá policie

Šumperk – Oprava Vančurovy ulice v Šumperku je nyní v plném proudu a měla by skončit v prosinci. Jenže právě kvůli této rekonstrukci podal stížnost na policii jeden z obyvatel ulice Karel Hetmánek. Domnívá se, že stavební firma práci odvádí nekvalitně, aby ušetřila.

Náročnějších diváků se najde hodně, říká vedoucí filmového klubu

Šumperk – Už dlouhou tradici má v Šumperku filmový klub, který uvádí zajímavé snímky v kině každou středu. Filmoví fajnšmekři tak mají možnost vidět na velkém plátně filmy, které zpravidla kasovní trháky nejsou, ale zase mají příznivější kritiky. Již tři roky filmový klub vede Kamila Šeligová, která je zaměstnána v městské knihovně. Práci pro filmový klub vykonává jako dobrovolnice.

Kdo se stane Svatebním párem Deníku pro rok 2015? Známe vítěze!

Střední a východní Morava - Hlasovací lístky jsou sečteny a my už známe vítěze populární soutěže Svatební pár deníku pro rok 2015. V pátek 20. listopadu si nezapomeňte koupit regionální Deník, kde zveřejníme fotografii vítězného páru a fotografii páru, který se umístil na 2. a 3. místě.

V šumperském skateparku bude platit prohibice

Šumperk – O další místo, kde bude zakázané popíjení alkoholu, hodlá město Šumperk rozšířit svou obecně závaznou vyhlášku. V budoucnu bude prohibice platit v novém skateparku, který byl nedávno otevřen u krytého bazénu.

Policisté hledají patnáctiletou Boženu, nevrátila se domů. Neviděli jste ji?

Šumperk – Šumperští kriminalisté od pondělí 16. listopadu pátrají po pohřešované patnáctileté Boženě Muszyňské ze Šumperkska Matka dívky v pondělí policisty kontaktovala s tím, že její dcera odešla z domu v pátek 13. listopadu ve čtrnáct hodin a neví kam.

Rondel v Temenické ulici už stojí, ještě přibudou chodníky

Šumperk – Ještě měsíc budou chodci i motoristé kličkovat po rozkopané Temenické ulici, kde se nyní pilně pracuje. Nová kruhová křižovatka na odbočce do Šumavské ulice už nabyla konkrétní tvar, do finiše spěje také pokládka chodníků, vedle kterých povedou cyklopruhy.

Šumperkem tři dny znělo blues, vše bylo beznadějně vyprodané

Šumperk – Největší středoevropská přehlídka blues, šumperský festival Blues Alive, slavil letos 20. výročí. Od čtvrtku 12. do soboty 14. listopadu nabídl nabitý celodenní i celonoční program s hvězdami zahraničního blues i předními českými a slovenskými hudebníky.

Na bezpečí návštěvníků Blues Alive dohlíží policie i dvě agentury

Šumperk – Teroristické útoky v Paříži zasáhly také do dění největšího evropského festivalu svého druhu Blues Alive v Šumperku. Vladimír Rybička, ředitel mezinárodního festivalu, který se tento víkend koná po dvacáté, požádá policii o zvýšenou ochranu.

Policie zvýšila dohled

V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži je nyní v pohotovosti i policie v Olomouckém kraji. „Policisté provádějí zvýšenou kontrolu objektů, kde je vyšší počet osob, to znamená nákupní centra nebo místa, kde se konají kulturní a sportovní akce," uvedla krajská mluvčí policie Miluše Zajícová.

Snažíme se rizika minimalizovat, říká majitel cestovní kanceláře

Šumperk, Dolní Studénky – Teroristické útoky, utečenecká krize, obavy a strach lidí, které tyto události vyvolávají, ovlivňují také cestování. To přiznal starosta Dolních Studének, vysokoškolský učitel EU a diplomacie, prezident Evropské asociace pro rozvoj venkova a majitel cestovní Kanceláře Hornet Tour Radim Sršeň.

Lidé z Bratrušova se bojí jezdit na kole. Cyklostezka už se ale chystá

Bratrušov - Obyvatelé Bratrušova mají kola pečlivě uzamčená doma. Nejezdí na nich. Do tři kilometry vzdáleného Šumperku cestují za prací, na nákupy či za zábavou raději autem nebo autobusem. Na kole se bojí. To by se však mělo brzy změnit. V příštím roce by tudy měla vést cyklostezka.

Mluvík i čelenka pro plavce. Organizace pomáhá nevidomým v Šumperku

Šumperk – Teploměr, který mluví, malý přístroj hlásící barvu oblečení, hladinový indikátor zapípá, když je při zalévání kávy hrnek plný. To jsou jen některé z pomůcek, které používají lidé se zrakovým postižením. Všechny tyto věci si lze prohlédnout v šumperské pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, která se nachází v ulici 8. května.

Na Lužích vznikne domov pro chudé seniory. Ojedinělý v celém kraji

Šumperk – Pobytové zařízení pro seniory, které bude svým způsobem ojedinělé v celém Olomouckém kraji, bude provozovat v šumperském areálu Luže Armáda spásy.

Ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík odpovídal ON-LINE

Šumperk - Je momentálně nejmladším ředitelem divadla v Česku. Dvaatřicetletý Matěj Kašík již třetím rokem šéfuje šumperským hercům. Před tím na tradiční scéně pod jesenickými vrcholy sám působil jako herec.   

Cesta v Superstar byla trnitá, říká Patricio Malundo

Šumperk – Sedmnáctiletého šumperského studenta Patricia Malunda nelze přehlédnout už kvůli exotické vizáži, za kterou vděčí svému otci původem z Angoly. Donedávna se s Patriciem setkávaly i tisíce televizních diváků, kteří sledují populární pěveckou soutěž Superstar. Patricio totiž postoupil až do semifinále, kam se z tisíců přihlášených zpěváků probojovala jen dvacítka nejlepších kluků a holek. 

Odvolání starosty Brože neprošlo

Šumperk – Pokus o okamžité odvolání starosty Zdeňka Brože z funkce na zasedání šumperského zastupitelstva nevyšel. Jednání se konalo ve čtvrtek 5. listopadu a hlasování o tom, zda v čele města Zdeněk Brož zůstane, bylo zařazeno jako první bod programu.

Srážka v Šumperku: kia nedala přednost fabii

Šumperk – K nehodě dvou aut vyjížděli policisté i záchranáři ve čtvrtek 5. listopadu krátce před osmnáctou hodinou. Vozy se střetly na křižovatce ulic Jesenická a Žerotínova v Šumperku.

Graffiti parkovací dům zatím neozdobí

Šumperk – Šumperská radnice se konečně dočkala návrhu graffiti, které mělo ozdobit parkovací dům na sídlišti v Temenici. Nápad zkrášlit strohou betonovou stavbu vznikl loni z iniciativy šumperských „grafiťáků," kteří se podobnými aktivitami dlouhodobě zabývají. Radní na tuto možnost kývli, jako podmínku si ovšem dali, že výtvarníci předloží nejméně tři studie, jak by dílo mělo na parkovacím domě vypadat. Pokud by studii schválili, město by tvůrcům uhradilo barvy i lešení.

Domácnosti i firmy zaplatí víc za vodné i stočné

Šumperk – Hlouběji budou muset v příštích letech sáhnout do peněženek všichni, kteří v šumperském regionu platí za vodné a stočné. Ceny totiž od příštího roku porostou, zdražení by ale nemělo být výrazné.

Asper si v divizi připsal výhru a prohru

Šumperk – Další dva zápasy v divizi mají za sebou florbalisté šumperského Asperu. O víkendu však byli na domácí palubovce úspěšní pouze na padesát procent s bilancí porážky a výhry.

Šumperk zápas odchodil. Jasná prohra

Šumperk /TABULKA/ – Po vzepjetí zase staré časy: fotbalový Šumperk opět tápe, v neděli se doma zápasem s průměrným soupeřem protrápil od první do poslední minuty, přestože se hrálo na umělé trávě, kde většinou Šumperk umí.

Kovář poprvé po operaci hrál. Jeho tým ale podlehl Jeseníku

Jeseník, Mohelnice – Kanonádu proti záložnímu týmu Mohelnice předvedli v sobotním utkání na svém hřišti fotbalisté Jeseníku. Hattrick si při vysoké výhře domácích 6:2 připsal Lukáš Woitek.

Draci už Látala nechtějí, pustili ho do Ústí

Šumperk – Pardubický obránce Jan Látal (1990) nebude nadále působit v dresu Draků, přesto však zůstává ve WSM lize, když odešel na hostování do Ústí nad Labem.

Centrem Šumperku prošly nestvůry

Šumperk – Svědky neobvyklé podívané byli lidé, kteří se v pátek 30. října po 15. hodině nacházeli v centru Šumperku. Od pošty na Hlavní třídu prošel průvod nestvůr.

Na festivalu se bude číst kniha Markéty Pilátové

Šumperk – Další díl festivalu Město čte knihu startuje v Šumperku v úterý 3. listopadu. Fanoušci této tradiční akce se mohou těšit na bohatý několikadenní program, ve kterém nebude scházet čtenářská štafeta, besedy, filmová představení, koncert či výstavy. Ústředním tématem letošního ročníku je kniha Markéty Pilátové Kulaté rámy slov.

Novinky v jízdním řádu: do Štítů se vrátí vlaky, přibude spojů do Prahy

Šumpersko, Jesenicko – Nové spoje a zrychlení vlaků na hlavní trati do Prahy. To jsou v našem regionu největší novinky v jízdním řádu na železnici, který začne platit od 13. prosince.

Vyšetřování v Podnicích města Šumperka převzala krajská kriminálka

Šumperk, Olomouc – Ačkoliv od podání trestního oznámení týkající se hospodaření Podniků města Šumperka (PMŠ) uplyne devět měsíců, policie zatím k žádnému závěru nedospěla. A zřejmě se ani hned tak v dohledné době nestane. Kauzy týkající se městské firmy si totiž přebrali vyšetřovatelé z odboru hospodářské kriminality na krajském policejním ředitelství v Olomouci. Přitom celé měsíce na případu pracovali kriminalisté z územního odboru Šumperk.

Rozloučili jsme se

Šumpersko, Jesenicko – Vážení čtenáři, pravidelně budeme zveřejňovat týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka o spoluobčanech, kteří zesnuli.

AKTUALIZOVÁNO

Draci se vracejí bez bodu také z Ústí

Šumperk – Ze severočeské mise se hokejisté Šumperku vrací bez bodů. Po středeční porážce v Litoměřicích neuspěli Draci ve čtvrtek ani na ledě Ústí nad Labem, kde navíc vedli.

Nově narozená miminka, Šumpersko, Jesenicko, 43. týden

Šumpersko/Jesenicko - Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Řidička projela na červenou, pak nadýchala 2,4 promile

Šumperk – Z ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat padesátiletá žena ze Šumperska. Řidička vozu Ford Tranzit na sebe hlídku upozornila v pondělí 26. října dopoledne, když světelnou křižovatku v Jesenické ulici projela na červenou. Při kontrole a hlavně dechové zkoušce se policisté nestačili divit.

Nepřehlédněte! Máme pro vás parádní vánoční dárky, soutěž startuje

Šumperk, Jesenicko – Dárkové balíčky z ruční papírny, dřevěné a plyšové hračky, panenky, značkové čepice praktické věci do kuchyně, alkohol přímo z palírny, silvestrovské pobyty, dárkové poukazy na nákup ovoce, zeleniny, cukroví, květinových vazeb, volné vstupy do termálního bazénu či poukaz do salonu krásy – to vše je v sázce nové soutěže se Šumperským a jesenickým deníkem, která se jmenuje Vánoční dárek. První soutěžní kupon vychází v Šumperském a jesenickém deníku v pátek 30. října.

Trenér Pivko chválí Draky, navzdory porážce v Litoměřicích

Šumperk /TABULKA/ – Sérii tří zápasů na hřištích soupeřů započali hokejisté Šumperku porážkou na ledě Litoměřic, se kterými tak letos neuspěli ani ve druhém vzájemném klání. Draci poté i nadále zůstávají na posledním místě WSM ligy.

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Šumpersko, Jesenicko - Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka.

V Jesenické ulici se ťukla čtyři auta

Šumperk - Nehoda čtyři vozů v Jesenické ulici budila v pondělí 26. října dopoledne pozornost mnoha motoristů. Kolize se obešla bez zranění, na autech ale zůstaly notně pocuchané plechy. Nehoda se stala v okamžiku, kdy jeden z šoférů chtěl odbočit vlevo a začal intenzivně brzdit. Nejdříve do jeho vozu narazilo auto jedoucí za ním a pak následovala další dvě.

Elektrizace trati do Kout jde do finále, montéři nad ni věší dráty

Údolí Desné – Elektrizace Železnice Desná jde do finále. Montéři natahují po celé devatenáctikilometrové trase trolejové vedení. Dokončení bezmála půlmiliardové akce však komplikují chybějící přeložky vedení vysokého napětí.

Zelenka hrdinou Draků v utkání s Havířovem

Šumperk – Hlavním hrdinou sobotního utkání Draků s Havířovem byl bezesporu šumperský gólman Daniel Zelenka. Proti Azetu si připsal řadu úspěšných zákroků, ve třetí třetině navíc zlikvidoval trestné střílení a výrazně tak přispěl k premiérovému domácímu vítězství 5:2.

V Muzeu silnic ukázali malé vláčky i obrovský tank

Vikýřovice – Pět let od svého otevření oslavilo v sobotu Muzeum silnic ve Vikýřovicích. Pro návštěvníky se tak otevřely všechny expozice zdarma a hezké počasí přilákalo spoustu lidí.

Štěstí přálo Losinským, mají tak skalp Litovle

Velké Losiny, Litovel – Se štěstím vyválčili losinští fotbalisté na svém hřišti tříbodové vítězství proti Litovli, která se vinou nedělní prohry propadla na poslední místo průběžné tabulky krajského přeboru.

Fotbalisté Šumperku se vracejí bez bodů

Šumperk – Bez bodu se vracejí z Nového města Moravě fotbalisté Šumperku. Ve vyrovnaném souboji rozhodla jediná branka.

Úředníci se lidí ptají, jestli je v Šumperku bezpečno

Šumperk – Jak obyvatelé města Šumperku vnímají své bezpečí. To by mělo objasnit rozsáhlé dotazníkové šetření, které zahájila šumperská radnice. Odpovědi na otázky sbírají pracovníci sociálního odboru přímo v ulicích, ale lidé mohou dotazník vyplnit na webových stránkách města. Dotazování je anonymní, lidé v závěru vyplní pouze údaje o svém věku, vzdělání a v jaké části Šumperku mají trvalé bydliště.

Šumperk otevřel skatepark, je největší na Moravě

Šumperk – Milovníci adrenalinového sportu se v sobotu 24. října konečně dočkali. U šumperského plaveckého bazénu byl slavnostně otevřen skatepark úctyhodných parametrů. Je největší na Moravě, srovnatelné v celé republice jsou pouze další dva. Areál se rozkládá na ploše šestnácti set plošných metrů, na jeho výstavbu bylo použito čtyři a půl tisíce kubíků betonu a dvacet tun železa.

Drafanoušci hrozili transparentem, Draci pak poprvé doma vyhráli

Šumperk – Konečně! Šumperští hokejisté prolomili černou sérii domácích porážek a v rámci letošní WSM ligy si na svém ledě připsali první vítězství, když v sobotu přesvědčivě porazili Havířov.

V Bludově otevřeli unikátní Pradědovo dětské muzeum

Bludov – Dům plný atrakcí a hraček může být sen nejednoho dítěte. Právě takový stojí v Bludově a jmenuje se Pradědovo dětské muzeum. Slavnostně bylo otevřeno v pátek 23. října a v pondělí přivítá první návštěvníky.

Šestnácté a poslední kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár. PODÍVEJTE SE

Střední a východní Morava - Regionální Deník připravil další ročník populární soutěže Svatební pár Deníku. V šestnácti kolech jste se mohli pochlubit svými krásnými svatebními fotografiemi. Toto je poslední soutěžní kolo, redakce sčítá hlasy došlé v jednotlivých kolech. 

AKTUALIZOVÁNO

Nově narozená miminka, Šumpersko, Jesenicko, 42. týden

Šumpersko/Jesenicko /ANKETA/ - Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Rozloučili jsme se

Šumpersko, Jesenicko – Vážení čtenáři, pravidelně budeme zveřejňovat týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka o spoluobčanech, kteří zesnuli.

V divadle krachuje jeden nájemce za druhým

Šumperk – Před problémem stojí vedení Divadla Šumperk. Ze suterénních prostor, kde se nachází restaurace Vana, nedávno odešel další nájemce. Za poslední roky se jedná o pátého podnikatele, který z ekonomických důvodů ukončil restaurační provoz a nechal po sobě dluhy za energie. Ty se údajně pohybují v řádu desítek tisíc korun. Peníze nyní musí divadlo vymáhat soudní cestou. A také hledat nového provozovatele.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT