VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

Folklorní festival odstartovala soutěž o nejlepší guláš

Šumperk – Lidem, kteří ve čtvrtek 18. srpna dopoledne procházeli kolem Vily Doris v Šumperku, se musely sbíhat sliny. Kuchařské týmy zde soutěžily o nejlepší kotlíkový guláš. Kromě místních týmů vařili ve čtvrtek dopoledne také zahraniční účastníci ze Slovenska a Německa.

Fotbalové Sulko opět za tři body, doma porazilo Lutín

Zábřeh – Po dvou zápasech krajského přeboru mají fotbalisté zábřežského Sulka plný počet bodů. Na úvodní výhru s Medlovem navázali v neděli doma tříbodovým ziskem proti nováčkovi z Lutína.

Hranice v závěru přetlačily Šumperk, ten je zatím v divizi na nule

Šumperk – Fotbalisté Šumperku v nedělním domácím utkání proti Hranicím na body nedosáhli. Dobře rozehraný duel nakonec ztratili gólem inkasovaným až v samotném závěru hry.

V Šumperku se chystají velké dopravní stavby

Šumperk – Už za dva roky by mohla být pro řidiče jízda po Šumperku plynulejší. Šumperská radnice připravuje dva velké dopravní projekty. Jeden se týká křižovatky mezi ulicemi Dr. E. Beneše, druhý průjezdu Jesenickou ulicí.

V Pekařově zahrály desítky flašinetů, jejich majitelé zde měli sraz

Pekařov – Rušno bylo v sobotu u kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově. Konala se zde tradiční srpnová pouť, která je spojena s mezinárodním srazem flašinetářů. Své hrací přístroje různých velikostí představilo kolem třiceti lidí, účastníci dorazili nejen z České republiky, ale také třeba z Polska, Slovinska, Švýcarska a dvě dámy dokonce až z Japonska.

Šumperk veze z Poruby třetí místo, bilance: dvě výhry, jedna prohra

Šumperk – Po těsném vítězství nad juniorkou Vítkovic si hokejisté Šumperku vezou z přípravného turnaje, který se konal na zimním stadionu v Porubě, třetí místo. Sobotní duel o bronz Draci rozhodli ve svůj prospěch v přesilovkách.

Při srážce aut u Bukovic se zranili čtyři lidé

Bukovice – Vážná nehoda se stala v sobotu 13. srpna krátce po čtvrté hodině ráno u obce Bukovice směrem na Červenou vodu. Při srážce osobního vozu s tranzitem se zranili čtyři lidé.

Pars opravil už pět stovek osobních vagonů

Šumperk – Šumperský opravárenský závod Pars nova, který se zaměřuje na kolejová vozidla, opustil v těchto dnech jubilejní pětistý osobní vagon, na němž dělníci udělali takzvanou vyvazovací periodickou opravu. První takové opravy se v Šumperku začaly dělat v lednu 2013.

Park v centru Šumperka se zatím spravovat nebude

Šumperk – Do obnovy šumperských parků radnice investovala miliony korun, ten nejfrekventovanější u kulturního domu se ale modernizace hned tak nedočká. Revitalizaci sadů 1. máje město v plánu zatím nemá.

Šumperský zimák je opravený, chybí už jen led

Šumperk – Rekonstrukce šumperského zimního stadionu skončila. Dodavatelská firma dodržela termín a všechny práce dokončila včas. Na betonové ploše nyní chybí pouze led, s jeho výrobou se začne 22. srpna a o několik dní později již mohou na plochu nastoupit hokejisté.

Šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

O Sanatorku se zajímají bývalí pacienti i tvůrci hororů

Šumperk – Z bývalého plicního sanatoria je již pouhé torzo. Uvnitř už vůbec není co ukrást, rozbitými okny se prohání vítr. Střecha se propadá a v okapech se evidentně daří náletovým dřevinám. Opuštěná budova se před časem stala vyhledávaným útočištěm bezdomovců i narkomanů, kteří dokonali dílo zkázy. 

Šumperská Sanatorka půjde k zemi ještě letos

Šumperk – Chátrající ruina bývalého šumperského plicního sanatoria, které lidé neřeknou jinak než Sanatorka, zanedlouho zmizí z mapy. Stav objektu je havarijní a ukázalo se, že zachránit jej už nelze. Ještě letos ho čeká demolice.

Páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Šumperk v přípravě nadělil šestku Rapotínu

Šumperk, Rapotín – Divizní celek Šumperku si v dalším přípravném utkání připsal jasnou výhru nad nováčkem krajského přeboru Rapotínem. Před startem mistrovských bojů tak stále drží neporazitelnost.

Řidička nadýchala téměř čtyři promile

Šumperk – Usedla za volant, i když nesměla řídit a navíc byla značně opilá – těchto dvou trestných činů se dopustila šestatřicetiletá žena ze Šumperka.

Na Letní dny Loučné přiletěl i vrtulník

Loučná nad Desnou – Stovky lidí proudily v sobotu 23. července do zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Konaly se zde Letní dny Loučné. Pro příchozí byl připraven jarmark, ukázka výcviku psů, hasičské techniky či hudební vystoupení. Velkou pozornost přítomných poutal vrtulník, kterým se mohli vylosovaní šťastlivci proletět.

Rychlebské hory objevují tisíce turistů

Javornicko – Ještě před pár lety je za hranicí šumperského a jesenického okresu téměř nikdo neznal. Dnes do Rychlebských hor míří stále více turistů. Najdou zde zámky, štoly, vodopády, špičkové stezky pro terénní kola i soukromou zoo.

Ve Smetanových sadech možná vyroste místo altánu stan

Šumperk /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Nekonečná diskuze o podobě nového altánku ve Smetanových sadech opět nabrala nový směr. Vedení města se totiž inspirovalo v partnerském německém městě Bad Hersfeld, kde v tamním parku stojí přístřešek připomínající cirkusové šapitó. Prý by stejný mohl stát i v Šumperku.

Míst pro auta bude víc, pomohou nové parkovací domy

Šumperk, Mohelnice – Řidiči ve městech ten problém velmi dobře znají. Přijedou a nemají kde zaparkovat. Problémy s nedostatkem volných míst pro auta chtějí řešit v Šumperku a v Mohelnici výstavbou parkovacích domů.

Bratrušovské koupaliště konečně ožilo

Šumperk – Až typický letní den přilákal ve čtvrtek 21. července na Bratrušovské koupaliště téměř tři stovky lidí. Od začátku prázdnin totiž počasí koupání příliš nepřálo, loni přitom touto dobou region sužovala tropická vedra.

Táborníci se učí vařit a cestují po světě

Šumperk – O příměstské tábory, které pořádá šumperské volnočasové centrum Doris, je letos velký zájem. V těchto dnech děti tráví své volné dny na táboře Kuchtíků a v suterénu Vily Doris se ohánějí s vařečkami i škrabkami. Každý den vaří jídlo typické pro různé světové kuchyně.

Zastupitelé o penězích pro hokejisty nerozhodli

Šumperk – V nejistotě je nyní společnost Hokej Šumperk 2003, která od nadcházející sezony bude v Šumperku provozovat druholigovou soutěž. Do ní šumperští hokejisté sestoupili minulou sezonu.

V areálu šumperské nemocnice vyrůstá sídlo magnetické rezonance

Šumperk – Práce na stavbě nového pavilonu v areálu nemocnice pokračují a skončit by měly do konce roku. Pro pacienty a návštěvníky zdravotnického zařízení stavba představuje určitá dopravní omezení, na objízdné trasy upozorňují informační cedule.

Velká rekonstrukce autobusového nádraží dostala zelenou

Šumperk – Rozsáhlé stavební úpravy, které plánuje šumperská radnice v Jesenické ulici, by mohly začít v roce 2018. Do jednoho velkého projektu se spojí rekonstrukce autobusového nádraží a protějšího, takzvaného nádražního dvora, který se nachází naproti přes silnici. Záměr již odsouhlasili zastupitelé a město se bude ucházet o dotaci.

Řidička nedala přednost, další šofér za volantem usnul

Šumperk, Hanušovice – Policisté vyjížděli v pátek 15. července k dopravní nehodě do Březné. Okolo třinácté hodiny jela třiasedmdesátiletá řidička ve voze Škoda Fabia po vedlejší silnici. Při nájezdu do křižovatky však nedala přednost vozu Škoda Yeti, který řídil sedmašedesátiletý motorista.

Ve Šléglově šli lidé znovu k volbám. Vyhráli lidovci

Šléglov – K volebním urnám šli o víkendu lidé z nejmenší obce na Šumpersku – Šléglova. Vybírali zastupitele, kteří povedou vesnici se čtyřmi desítkami obyvatel v dalších dvou letech.

Při pietní akci zněla jména 347 obětí z Českého Malína

Nový Malín – Pietní vzpomínka na tragédii, při níž před třiasedmdesáti lety nacisté vypálili obec Český Malín na Volyni, si v sobotu 16. července připomněli v Novém Malíně. Zástupci armády položili věnce k památníku obětí nacistického řádění z července 1943. Byly mezi nimi i věnce od prezidenta republiky, Senátu či Poslanecké sněmovny.

Třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Šumperské školy o prázdninách vylepšují. Přibudou hřiště, nová kuchyň i cesta

Šumperk – Zatímco si žáci užívají prázdninového volna, řadu škol v regionu obsadili řemeslníci. Pracuje se téměř v každém školském zařízení. Radnice i letos do škol investují milionové částky.

Na proměně křižovatky v Zábřežské se pilně pracuje. Takto teď vypadá

Šumperk – Až do září bude omezena doprava v Zábřežské ulici v Šumperku. Oprava křižovatky s Vančurovou ulicí začala v červnu.

Renaulta v Lošticích zastavil až betonový mostek

Loštice – Vážně se zranil devětapadesátiletý řidič, který havaroval v pondělí 11. července dopoledne v Lošticích. Šofér Renaultu Clio mířil z centra města na Palonín, zatím z nezjištěných příčin jízdu nezvládl a sjel do travnatého příkopu.

Řidička jela na červenou, vrazila do renaultu, spolujezdkyně zraněna

Šumperk – Nehoda, po níž zůstala škoda nejméně za padesát tisíc korun, se stala v neděli 10. července na křižovatce ulici Jeremenkovy a Lidické v Šumperku.

V šumperské nemocnici odhalí příčinu chrápání i vážné poruchy spánku

Šumperk – Chrápání, nespavost anebo naopak nadměrná spavost. Důvody, proč lidé vyhledávají pomoc odborníků přes spánek, jsou různé.

Masarykovu školu zgruntu přestaví, přestěhuje se do ní knihovna

Šumperk - Již za několik týdnů začne rekonstrukce bývalé Masarykovy školy v Šumperku, kam se přestěhuje městská knihovna. Radnice již vypisuje soutěž na dodavatele prací a vzhledem k předpokládaným nákladům v řádu desítek milionů korun čeká velký zájem firem. Zvenku zůstane budova školy téměř stejná jako nyní, vnitřek se ale zásadně změní.

Druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

AKTUALIZOVÁNO

Muž z Mohelnicka vyrobil nejméně půl kila pervitinu

Šumperk – Policisté zatkli čtyřicetiletého muže z Mohelnicka, který se specializoval na výrobu drog. Varnu pervitinu si zařídil ve svém rodinném domě.

Městská firma v Šumperku vybrala mladé brigádníky losem

Šumperk - Celkem osmačtyřicet mladých lidí se přihlásilo na prázdninové brigády, které letos poprvé nabízejí Podniky města Šumperka (PMŠ). Zájem je tak o něco větší než nabídka volných míst. O místa se proto muselo losovat.

První kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

Oblíbená soutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku startuje už v pátek

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

Stavba šumperské hasičské stanice jde do finále. Podívejte se

Šumperk – Se zvědavostí okukují šumperští profesionální hasiči stavbu nové stanice, kterou mají stále na očích. Jednotky totiž dočasně sídlí v náhradních prostorách v areálu plynáren Ten se nachází v těsné blízkosti staveniště.

Šumperk vybojoval pozemky na cyklostezku do Bratrušova

Šumperk – Šumperská radnice byla úspěšná při jednání s majiteli pozemků, po nichž má vést cyklostezka spojující Šumperk s Bratrušovem. Vlastníci parcel nakonec kývli na výkupní cenu sto korun za plošný metr, což je stejná částka, za jakou se vykupovaly pozemky pod ostatními šumperskými cyklostezkami. Některé parcely se také podařilo směnit, jednání ale byla složitá.

Nepřehlédněte! Už dnes najdete v Deníku speciální přílohu Deník pro ženy

Region - Nezapomeňte si v úterý 28. června koupit regionální Deník. Uvnitř najdete speciální přílohu plnou inspirativních žen střední Moravy.

Úřad v Šumperku dostane novou fasádu. Takto má vypadat

Šumperk – Omezené parkování bude po celé léto v blízkosti budovy městského úřadu v Jesenické a Rooseveltově ulici. Dělníci totiž již zahájili práce na nové fasádě úřadu, což město přijde na několik milionů korun. Vše by mělo být hotové v září.

O brigády v městské firmě je velký zájem, o místa se možná bude losovat

Šumperk – Celkem pětačtyřicet mladých lidí se přihlásilo na prázdninové brigády, které letos poprvé nabízejí Podniky města Šumperka. (PMŠ). Zájem je tak o něco větší, než nabídka volných míst.

Fotbalový Šumperk už zná plán přípravy

Šumperk – Fotbalisté Šumperku již znají plán přípravy před startem sezony 2016/2017. Devátý tým uplynulého ročníku divize D oficiálně zahajuje tréninkový proces v úterý 12. července.

Dechové kapely a mažoretky bavily Šumperany

Šumperk, Dolní Studénky – Koncerty dechových hudeb s vystoupeními mažoretek zpříjemňovaly sobotní dopoledne obyvatelům Šumperku. Jsou součástí festivalu Hudba bez hranic, který se o tomto víkendu koná v Dolních Studénkách a okolí.

Lidé v Šumperku budou moci navrhovat, co zaplatí městská kasa

Šumperk - Šumperská radnice chce zapojit občany do rozhodování, na co půjdou peníze z městské kasy. Od příštího roku bude fungovat takzvaný participativní rozpočet.

Šumperk plánuje nová stání pro auta

Šumperk – Investovat do nových parkovacích ploch hodlá šumperská radnice. Především na sídlištích je míst nedostatek, řada motoristů především v odpoledních hodinách obtížně hledá místo, kde vůz odstavit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT