VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

Na Letní dny Loučné přiletěl i vrtulník

Loučná nad Desnou – Stovky lidí proudily v sobotu 23. července do zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Konaly se zde Letní dny Loučné. Pro příchozí byl připraven jarmark, ukázka výcviku psů, hasičské techniky či hudební vystoupení. Velkou pozornost přítomných poutal vrtulník, kterým se mohli vylosovaní šťastlivci proletět.

Rychlebské hory objevují tisíce turistů

Javornicko – Ještě před pár lety je za hranicí šumperského a jesenického okresu téměř nikdo neznal. Dnes do Rychlebských hor míří stále více turistů. Najdou zde zámky, štoly, vodopády, špičkové stezky pro terénní kola i soukromou zoo.

Ve Smetanových sadech možná vyroste místo altánu stan

Šumperk /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Nekonečná diskuze o podobě nového altánku ve Smetanových sadech opět nabrala nový směr. Vedení města se totiž inspirovalo v partnerském německém městě Bad Hersfeld, kde v tamním parku stojí přístřešek připomínající cirkusové šapitó. Prý by stejný mohl stát i v Šumperku.

Míst pro auta bude víc, pomohou nové parkovací domy

Šumperk, Mohelnice – Řidiči ve městech ten problém velmi dobře znají. Přijedou a nemají kde zaparkovat. Problémy s nedostatkem volných míst pro auta chtějí řešit v Šumperku a v Mohelnici výstavbou parkovacích domů.

Bratrušovské koupaliště konečně ožilo

Šumperk – Až typický letní den přilákal ve čtvrtek 21. července na Bratrušovské koupaliště téměř tři stovky lidí. Od začátku prázdnin totiž počasí koupání příliš nepřálo, loni přitom touto dobou region sužovala tropická vedra.

Táborníci se učí vařit a cestují po světě

Šumperk – O příměstské tábory, které pořádá šumperské volnočasové centrum Doris, je letos velký zájem. V těchto dnech děti tráví své volné dny na táboře Kuchtíků a v suterénu Vily Doris se ohánějí s vařečkami i škrabkami. Každý den vaří jídlo typické pro různé světové kuchyně.

Zastupitelé o penězích pro hokejisty nerozhodli

Šumperk – V nejistotě je nyní společnost Hokej Šumperk 2003, která od nadcházející sezony bude v Šumperku provozovat druholigovou soutěž. Do ní šumperští hokejisté sestoupili minulou sezonu.

V areálu šumperské nemocnice vyrůstá sídlo magnetické rezonance

Šumperk – Práce na stavbě nového pavilonu v areálu nemocnice pokračují a skončit by měly do konce roku. Pro pacienty a návštěvníky zdravotnického zařízení stavba představuje určitá dopravní omezení, na objízdné trasy upozorňují informační cedule.

Velká rekonstrukce autobusového nádraží dostala zelenou

Šumperk – Rozsáhlé stavební úpravy, které plánuje šumperská radnice v Jesenické ulici, by mohly začít v roce 2018. Do jednoho velkého projektu se spojí rekonstrukce autobusového nádraží a protějšího, takzvaného nádražního dvora, který se nachází naproti přes silnici. Záměr již odsouhlasili zastupitelé a město se bude ucházet o dotaci.

Řidička nedala přednost, další šofér za volantem usnul

Šumperk, Hanušovice – Policisté vyjížděli v pátek 15. července k dopravní nehodě do Březné. Okolo třinácté hodiny jela třiasedmdesátiletá řidička ve voze Škoda Fabia po vedlejší silnici. Při nájezdu do křižovatky však nedala přednost vozu Škoda Yeti, který řídil sedmašedesátiletý motorista.

Ve Šléglově šli lidé znovu k volbám. Vyhráli lidovci

Šléglov – K volebním urnám šli o víkendu lidé z nejmenší obce na Šumpersku – Šléglova. Vybírali zastupitele, kteří povedou vesnici se čtyřmi desítkami obyvatel v dalších dvou letech.

Při pietní akci zněla jména 347 obětí z Českého Malína

Nový Malín – Pietní vzpomínka na tragédii, při níž před třiasedmdesáti lety nacisté vypálili obec Český Malín na Volyni, si v sobotu 16. července připomněli v Novém Malíně. Zástupci armády položili věnce k památníku obětí nacistického řádění z července 1943. Byly mezi nimi i věnce od prezidenta republiky, Senátu či Poslanecké sněmovny.

Třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Šumperské školy o prázdninách vylepšují. Přibudou hřiště, nová kuchyň i cesta

Šumperk – Zatímco si žáci užívají prázdninového volna, řadu škol v regionu obsadili řemeslníci. Pracuje se téměř v každém školském zařízení. Radnice i letos do škol investují milionové částky.

Na proměně křižovatky v Zábřežské se pilně pracuje. Takto teď vypadá

Šumperk – Až do září bude omezena doprava v Zábřežské ulici v Šumperku. Oprava křižovatky s Vančurovou ulicí začala v červnu.

Renaulta v Lošticích zastavil až betonový mostek

Loštice – Vážně se zranil devětapadesátiletý řidič, který havaroval v pondělí 11. července dopoledne v Lošticích. Šofér Renaultu Clio mířil z centra města na Palonín, zatím z nezjištěných příčin jízdu nezvládl a sjel do travnatého příkopu.

Řidička jela na červenou, vrazila do renaultu, spolujezdkyně zraněna

Šumperk – Nehoda, po níž zůstala škoda nejméně za padesát tisíc korun, se stala v neděli 10. července na křižovatce ulici Jeremenkovy a Lidické v Šumperku.

V šumperské nemocnici odhalí příčinu chrápání i vážné poruchy spánku

Šumperk – Chrápání, nespavost anebo naopak nadměrná spavost. Důvody, proč lidé vyhledávají pomoc odborníků přes spánek, jsou různé.

Masarykovu školu zgruntu přestaví, přestěhuje se do ní knihovna

Šumperk - Již za několik týdnů začne rekonstrukce bývalé Masarykovy školy v Šumperku, kam se přestěhuje městská knihovna. Radnice již vypisuje soutěž na dodavatele prací a vzhledem k předpokládaným nákladům v řádu desítek milionů korun čeká velký zájem firem. Zvenku zůstane budova školy téměř stejná jako nyní, vnitřek se ale zásadně změní.

Druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

AKTUALIZOVÁNO

Muž z Mohelnicka vyrobil nejméně půl kila pervitinu

Šumperk – Policisté zatkli čtyřicetiletého muže z Mohelnicka, který se specializoval na výrobu drog. Varnu pervitinu si zařídil ve svém rodinném domě.

Městská firma v Šumperku vybrala mladé brigádníky losem

Šumperk - Celkem osmačtyřicet mladých lidí se přihlásilo na prázdninové brigády, které letos poprvé nabízejí Podniky města Šumperka (PMŠ). Zájem je tak o něco větší než nabídka volných míst. O místa se proto muselo losovat.

První kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

Oblíbená soutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku startuje už v pátek

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny.

Stavba šumperské hasičské stanice jde do finále. Podívejte se

Šumperk – Se zvědavostí okukují šumperští profesionální hasiči stavbu nové stanice, kterou mají stále na očích. Jednotky totiž dočasně sídlí v náhradních prostorách v areálu plynáren Ten se nachází v těsné blízkosti staveniště.

Šumperk vybojoval pozemky na cyklostezku do Bratrušova

Šumperk – Šumperská radnice byla úspěšná při jednání s majiteli pozemků, po nichž má vést cyklostezka spojující Šumperk s Bratrušovem. Vlastníci parcel nakonec kývli na výkupní cenu sto korun za plošný metr, což je stejná částka, za jakou se vykupovaly pozemky pod ostatními šumperskými cyklostezkami. Některé parcely se také podařilo směnit, jednání ale byla složitá.

Nepřehlédněte! Už dnes najdete v Deníku speciální přílohu Deník pro ženy

Region - Nezapomeňte si v úterý 28. června koupit regionální Deník. Uvnitř najdete speciální přílohu plnou inspirativních žen střední Moravy.

Úřad v Šumperku dostane novou fasádu. Takto má vypadat

Šumperk – Omezené parkování bude po celé léto v blízkosti budovy městského úřadu v Jesenické a Rooseveltově ulici. Dělníci totiž již zahájili práce na nové fasádě úřadu, což město přijde na několik milionů korun. Vše by mělo být hotové v září.

O brigády v městské firmě je velký zájem, o místa se možná bude losovat

Šumperk – Celkem pětačtyřicet mladých lidí se přihlásilo na prázdninové brigády, které letos poprvé nabízejí Podniky města Šumperka. (PMŠ). Zájem je tak o něco větší, než nabídka volných míst.

Fotbalový Šumperk už zná plán přípravy

Šumperk – Fotbalisté Šumperku již znají plán přípravy před startem sezony 2016/2017. Devátý tým uplynulého ročníku divize D oficiálně zahajuje tréninkový proces v úterý 12. července.

Dechové kapely a mažoretky bavily Šumperany

Šumperk, Dolní Studénky – Koncerty dechových hudeb s vystoupeními mažoretek zpříjemňovaly sobotní dopoledne obyvatelům Šumperku. Jsou součástí festivalu Hudba bez hranic, který se o tomto víkendu koná v Dolních Studénkách a okolí.

Lidé v Šumperku budou moci navrhovat, co zaplatí městská kasa

Šumperk - Šumperská radnice chce zapojit občany do rozhodování, na co půjdou peníze z městské kasy. Od příštího roku bude fungovat takzvaný participativní rozpočet.

Šumperk plánuje nová stání pro auta

Šumperk – Investovat do nových parkovacích ploch hodlá šumperská radnice. Především na sídlištích je míst nedostatek, řada motoristů především v odpoledních hodinách obtížně hledá místo, kde vůz odstavit.

V Šumperku prostřeli stoly. S noblesou první republiky

Šumperk – Noblesu první republiky, tak dobře známou z filmů pro pamětníky, připomíná výstava Stolečku, prostři se! v šumperském muzeu. Krásná kolekce ubrusů, jídelních servisů, kávových a čajových souprav, sklenic a příborů připomíná dobu, v níž k tehdejší dobré společnosti nezbytně patřila znalost etikety.

Muzeum ukázalo, v čem se lidé kdysi koupali

Šumperk – Výstavu věnovanou historickým plovárnám a koupalištím zahájila v pátek v šumperském muzeu přehlídka dobových plavek.

Zastupitelé se v Šumperku hádali kvůli auditu v městské firmě

Šumperk – Tak bouřlivé veřejné zasedání šumperské zastupitelstvo už dlouho nezažilo. Nadávky, vzájemné urážky a křik provázely hádku, která se rozpoutala ve čtvrtek 16. června kvůli výsledku forenzního auditu v Podnicích města Šumperka. Pokus opozičních zastupitelů o odvolání radních ovšem vyšuměl do prázdna, dohromady dali pouhé čtyři hlasy. Zbytek členů městského parlamentu byl proti, nebo se zdržel hlasování.

Hrací plochu na šumperském stadionu už pokryl nový beton

Šumperk – Pro hokejisty i fanoušky je to dobrá zpráva. Rekonstrukce šumperského zimního stadionu zdárně pokračuje a vše nasvědčuje tomu, že skončí v plánovaném termínu do konce července. Město navíc získá dotaci z ministerstva životního prostředí, která pokryje pětaosmdesát procent nákladů.

Altánek ve Smetanových sadech navrhnou místní architekti

Šumperk – Ve finiši je celková revitalizace Smetanových sadů v Šumperku. Před dokončením je už hřiště pro malé děti a budují se také nové cesty. Jen o podobě nového altánu ještě rozhodnuto není. S novou iniciativou nyní přichází Šumperský okrašlovací spolek. Chce totiž vypsat architektonickou soutěž na podobu budoucí lehké dřevostavby.

Mezi Zábřehem a Šumperkem nepojedou tři dny vlaky

Šumperk, Zábřeh – Cestující, kteří jezdí vlakem mezi Zábřehem a Šumperkem, potrápí tři dny výluka. Vlaky nepojedou mezi oběma městy v pátek 17. a v pondělí 20. června v době od 8.25 do 13.25 hodin. V úterý 21. června pak bude výluka mezi Šumperkem a Postřelmovem.

Výstavu o koupalištích otevře módní přehlídka v historických plavkách

Šumperk – V letních měsících se návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku mohou osvěžit na výstavě o koupalištích a plovárnách. Otevřená bude od pátku 17. června a potrvá do 11. září.

Pivnice u rybníka Benátky půjde k zemi, roste zde rekreační zóna

Šumperk – Nová sportoviště již vyrůstají v blízkosti rybníka Benátky. Areál bude zahrnovat in – line dráhu, která povede kolem vodní plochy. Počítá se také s novým víceúčelovým hřištěm s umělým povrchem, za které radnice zaplatí téměř dva miliony korun. Časem zde bude také truckovou dráha i venkovní posilovny. Zázemí zde kromě jiných sportovců získají workoutisté, kteří již už nějaký čas o své sportoviště v Šumperku usilují. Smutnit ale naopak mohou štamgasti oblíbené hospůdky na Benátkách. Pivnice totiž půjde k zemi a nahradí ji nová restaurace.

Olympionik Ondřej Bank dárcům krve věnuje podpis

Šumperk – Transfúzní služba v Šumperku, která je členem skupiny AGEL, připravila na Světový den dárců krve zajímavé zpestření odběru. V úterý 14. června se totiž k dárcům krve přidá i hvězdný sportovní host – olympionik, lyžař Ondřej Bank.

Světoznámý spisovatel Robert Fulghum v Šumperku představil svou novou knihu

Šumperk – Světoznámý americký spisovatel Robert Fulghum zavítal v sobotu 11. června do Šumperka. Autor mnoha bestsellerů, jako je Drž mě pevně, miluj mě zlehka nebo Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské škole, přijel představit svou novou knihu nazvanou Poprask v sýrové uličce.

V Šumperku se budou opravovat elektrické vlaky pro Litvu

Šumperk, Vilnius – Zajímavou zakázku získala šumperská společnost Pars nova, jež se zabývá opravami kolejových vozidel. V Šumperku se budou opravovat hnací podvozky pro elektrické jednotky řady 575, které jsou určené pro Litevské státní dráhy.

Divačky v kině Oko budou kojit i přebalovat

Šumperk – S pozoruhodnou novinkou přichází šumperské kino Oko. Nabídne speciální promítání pro rodiče s malými dětmi. Kojit či přebalovat budou návštěvníci moci přímo v kinosále.

Mateřinka Pohádka slavnostně otevřela přístavbu. Konečně

Šumperk – Přestřižení pásky udělalo ve čtvrtek 9. června definitivní tečku za rekonstrukcí Mateřské školy Pohádka v Nerudově ulici v Šumperku.

Renault nedal v Šumperku přednost, smetl auto s pizzou

Šumperk – K nehodě na křižovatce ulici Jesenické a M. R. Štefánika vyjížděli ve čtvrtek 9. června policisté a hasiči. Kolizi zavinil senior za volantem Renaultu Thalia, který nezaregistroval protijedoucí vůz.

Literární bomba! Do Šumperku přijede spisovatel Robert Fulghum

Šumperk – Doslova nabité literaturou bude centrum Šumperka v druhém červnovém víkendu. Letní kino Biograf Láska uvede v pátek večer na Točáku thriller podle bestselleru „slovenského Dana Browna" Dominika Dána. V sobotu začne den velkým knižním bazarem, jehož prostřednictvím budou moci obyvatele Šumperka podpořit vůbec první vydání Dějin Šumperka. V poledne pak v rámci pořadu LiStOVáNí vystoupí světoznámý spisovatel Robert Fulghum.

Divadelní soubory se přestěhují do parku, tešte se na Lišku i Matonohu

Šumperk – Festival Divadlo v parku obsadí na čtyři dny letní scénu v sadech 1. máje v Šumperku. Od čtvrtku 9. do neděle 12. června se představí herecké osobnosti jako je Pavel Liška, Tomáš Matonoha, šumperští odchovanci Jakub Stránský a Šárka Vykydalová i domácí soubor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT