VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

V šumperském sportbaru hořelo, kouř byl viditelný široko daleko

Šumperk – Tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděly v úterý 7. června krátce po patnácté hodině do jednoho z barů v Šumavské ulici v Šumperku. Tísňová linka přijala informaci, že z budovy, v níž se nachází sportbar, stoupá viditelný kouř.

Zajděte se do kina na Warcraft, dostenete poukazy na hru

Šumperk – Na motivy herní klasiky World of Warcraft vznikl dlouho očekávaný film Warcraft: První střet, který bude mít premiéru 9. června. V šumperském kině Oko se při této příležitosti budou mezi diváky rozdávat herní vouchery v celkové hodnotě 180 tisíc korun. Má to ale háček, návštěvníci musejí na projekci přijít v termínu od 9. do 12. června.

Šumperk ovládly slavnosti města, ulicemi projel i Karel IV.

Šumperk – Slavnostmi města žil v sobotu 4. června Šumperk. Celodenní program v parku u kulturního domu vyvrcholil večer průvodem centrem města.

Slavnosti města Šumperka letos přivítají družinu krále Karla IV.

Šumperk – Dvoudenními Slavnostmi města ožije v pátek 3. a v sobotu 4. června Šumperk. Letos se ponesou ve znamení kulatého sedmistého výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV.

Šumperská společnost Pramet Tools je bezpečný podnik

Šumperk-  Šumperská společnost Pramet Tools získala spolu s dalšími jedenácti firmami ocenění Bezpečný podnik. To prokazuje, že firmy zavedly systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, díky němuž docílily vyšší kultury práce a pracovní pohody, ale také že tento systém funguje i v praxi.

Šumperská radnice má opravený vchod i sklep, z kašny opět tryská voda

Šumperk – Rekonstrukce sklepních prostor i hlavního vchodu do budovy šumperské radnice na náměstí Míru již skončila. Symbolická páska se slavnostně stříhala v pondělí.

Na rybník Benátky se vrátí lodičky i plavci

Šumperk – V Šumperkém rybníku Benátky, který se nachází v blízkosti krytého plaveckého bazénu, se lidé budou moci opět koupat.

Velkolepou skejťáckou show v Šumperku rozehnal déšť

Šumperk – Šumperský skatepark u rybníku Benátky zažil v sobotu premiéru špičkových závodů. Odehrál se zde pátý ročník skateboardové soutěže Vans Shop Riot. Atraktivní finále, které mělo být tou divácky nejvděčnější podívanou, ovšem zmařil déšť. I tak z první kvalifikační části vzešel vítěz a tím se stal tříčlenný team z Havířova. Získala tak finanční odměnu padesát tisíc korun a postup na evropský závod ve Španělsku. Šumperská parta Skate Locals skončila na jedenáctém místě.

Vážná hudba na nádraží? V Šumperku přilákala spoustu lidí

Šumperk – Tóny vážné hudby i bouřlivý potlesk diváků, to byl velmi nevšední zážitek ve čtvrtek 26. května ve vestibulu nádražní haly v Šumperku. Přesunul se totiž do ní projekt s názvem Zpívající nádraží, což představuje sérii koncertů pedagogů a studentů olomoucké konzervatoře v různých městech kraje.

Lidé v Šumperku si stěžovali na strážníky, město bude hlídat jejich pohyb

Šumperk – Již zanedlouho vyrazí do šumperských ulic bezpečnostní asistent, který se přidá ke strážníkům městské policie. Původně měli sice nastoupit dva, vybrat vhodné uchazeče je ale těžký oříšek. Pohyb strážníků bude navíc monitorován pomocí GPS. Zastupitelé se na práci městské policie více zaměřili poté, kdy z průzkumu veřejného mínění vyšlo najevo, že velké procento lidí s prací strážníků spokojeno není.

Mírov oslaví jubileum Dnem mikroregionu. Tady je program

Mírov – Kulaté výročí 750 let od první písemné zmínky o obci si letos připomíná Mírov. Jubileum oslaví v sobotu 28. května, kdy zde uspořádají Den Mikroregionu Mohelnicko. Oslavy nabízejí pestrý program pro všechny věkové generace.

Nový šumperský skatepark zažije o víkendu velkou zatěžkávací zkoušku

Šumperk - Šumperský skatepark, který loni na podzim vyrostl v lokalitě Benátky, zažije premiéru špičkových závodů. Pátý ročník skateboardové soutěže Vans Shop Riot se odehraje v sobotu 28. května odpoledne.

Mladí čtenáři ze Šumperku se vydali na virtuální výlet do Brazílie

Šumperk – Na výlet do Brazílie se ve čtvrtek vydali malí čtenáři z 1. základní školy ze Šumperku. Setkali se se spisovatelkou Markétou Pilátovou, která v Brazílii vyučuje potomky Čechů. Setkání proběhlo prostřednictvím internetu. Jeho účelem bylo seznámení s novou knihou Markéty Pilátové Kiko a tulipán.

Špičkoví skateboardisté z Česka a Slovenska míří do Šumperka

Šumperk – Šumperský skatepark zažije premiéru špičkových závodů. Pátý ročník skateboardové soutěže Vans Shop Riot se odehraje v sobotu 28. května odpoledne.

Kočičí válka rozhádala sídliště v Prievidzské

Šumperk – Kočičí válkou by se s trochou nadsázky daly nazvat spory mezi obyvateli panelových domů na sídlišti v Prievidzské ulici v Šumperku. V lokalitě směrem k Bludovské ulici se totiž množí toulavé kočky, které někteří nájemníci paneláků obětavě krmí.

Z Podniků města Šumperka se měly ztratit miliony, audit už je hotový

Šumperk - Vedení města Šumperk už ví, jak dopadl forenzní audit, který měl prověřit hospodaření v Podnicích města Šumperka. Pro město hloubkovou kontrolu prováděla pražská firma BDO Audit. Za její služby radnice zaplatí zhruba půl milionu korun. Přestože se radní již seznámili s průběžnou zprávou auditorské firmy, její obsah zatím zveřejnit nechtějí.

V Šumperku bude po celý týden vonět káva. Akci doplní hudba i besedy

Šumperk – V lokalitu zaslíbenou znalcům i milovníkům kávy se příští týden promění Šumperk. Místní kavárníci připravili druhý ročník festivalu Dny kávy. Program začne v pondělí a postupně graduje směrem k hlavnímu festivalovému dni, k sobotě 28. května. Na všech akcích bude kvalitní káva a překvapení.

Kola, mobily i spací pytel. Radnice vydraží nalezené věci

Šumperk – Dražbu nalezených věcí pořádá ve středu 25. května šumperská radnice. Zájemci si mohou vybrat z devětatřiceti položek, všechny předměty se našly v ulicích Šumperka. Nejčastěji se jednalo o jízdní kola, která nikdo nepostrádal a tak se ocitla ve skladu města.

Zchátralá manufaktura je na tom lépe, než vypadá

Šumperk – Naděje svítá na záchranu bývalé textilní manufaktury, která se nachází v ulici Generála Svobody v Šumperku. Notně zchátralý památkově chráněný objekt je totiž v daleko lepším stavu, než se na první pohled zdá. Vyplynulo z posouzení statika, který budovu prohlédl nedávno.

Opilá řidička na pěší zóně trefila lavičku a poutač. Měla přes 2 promile

Šumperk – Namol opilá řidička vjela v pondělí 16. května kolem desáté hodiny dopoledne z Komenského ulice na pěší zónu v centru Šumperku.

Motorkář smetl v Šumperku chodce na přechodu, pak vletěl do auta

Šumperk – Třemi zraněními skončila nehoda motorkáře v Šumperku.

Šumperk investuje do rozšíření průmyslové zóny, postaví i most

Šumperk – Desítky milionů korun hodlá město investovat do rozšíření průmyslové zóny v Šumperku. V následujících letech hodlá upravit prostor mezi areály firem SHM, Nuget a železniční tratí v blízkosti Parsu. Pro tento účel se počítá s částkou šedesát milionů korun, která je již vyčíslena v akčním plánu rozvoje města na roky 2017 a 2018.

Dvě zranění, vyloučení, penalta a Šumperk se vrací z Rosic bez bodů

Šumperk – Smolný zápas mají za sebou divizní fotbalisté Šumperku. V sobotu se nedokázali střelecky prosadit na hřišti Rosic a domů se vrací s prázdnou. Jihomoravané pak zaznamenali vítěznou trefu z penalty, hosté navíc celou druhou půli dohrávali pouze v deseti.

Šumperk zvažuje další rondel, na křižovatce u soudu. Co vy na to?

Šumperk /ANKETA/ – Problematickou křižovatku mezi ulicemi Dr. E Beneše a M. R. Štefánika za několik let zřejmě nahradí rondel. Doprava v centru města pak bude plynulejší a hlavně bezpečnější pro motoristy i chodce. Obě ulice jsou totiž především ve špičkách hodně zatížené. Při odbočování z vedlejší silnice na hlavní se řidiči musejí obrnit trpělivostí. Příští rok chce město začít s přípravou projektu rondelu, motoristé by se po něm mohli projet za tři roky.

Kouzelný svět lega obsadil šumperské muzeum

Šumperk – Do kouzelného světa vytvořeného z kostiček lega se mohou ponořit děti ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. K vidění je zde obří městečko s domy, mrakodrapem, rušnou ulicí plnou aut a lidí i nádražím a železniční tratí, po níž se prohánějí věrné kopie opravdových vlaků.

Barevní papoušci opět krouží nad Šumperkem. Podívejte se

Šumperk – Pokud nad Šumperkem uvidíte létat párek krásně zbarvených velkých papoušků, je to určitě Endy a Bára. Dvě ararauny vlastní chovatel Zdeněk Krňávek, který je jedním z našich průkopníků takzvaného volného létání. Tyto exotické opeřence lze při troše trpělivosti chovatele vycvičit. Zdeněk Krňávek tak araraunám již několik let dopřává chvíle svobody. Ptáci se proletí a pak se opět poslušně vracejí. Podle létajících papoušků nad městem lze také usoudit, že už je jaro, zimu totiž ary tráví doma.

Kloboukový den v Šumperku přilákal zástupy lidí

Šumperk – Davy lidí přilákal Kloboukový den, který se konal včera v parku i šumperské Vily Doris.

Nakládali s lidskými ostatky správně? Jesenickem hýbe kauza v pohřebnictví

Jeseník – Mimořádně citlivá kauza hýbe v těchto týdnech Jesenickem. Nad pohřební službou Technických služeb Jeseník (TSJ) visí podezření na závažná pochybení v souvislosti s převozem a ukládáním lidských ostatků. Žádná z dosavadních kontrol problémy v této instituci neodhalila. Situaci úřady nicméně znovu prověřují.

Šumperská městská firma zaměstná teenagery

Šumperk – Osmnáctiletý student Jiří hodlá nejméně měsíc v době letních prázdnin strávit na brigádě. Letos si práci v marketu jednoduše domluvil, protože je od podzimu plnoletý.

Šumperk zvažuje stavbu cyklověže

Šumperk – O stavbě cyklověže v blízkosti vlakového nádraží uvažuje šumperská radnice. Řada lidí si totiž stěžuje, že před nádražím není kolo kam schovat. Majitelé dražších bicyklů mají zase obavu ze zlodějů.

Do informačního centra si mohou lidé přijít i pro dobroty

Šumperk – Nové informační centrum otevírá šumperská radnice v budově divadla. První návštěvníci do něj mohou zavítat v neděli 1. května. Centrum, které bude sloužit především turistům, bude v provozu všech sedm dní v týdnu v době od 8 do 17 hodin.

FOTO, VIDEO: Sousedská žranice nabídla skvělá jídla z grilu

Šumperk – Dobroty z grilu provoněly v sobotu 30. dubna centrum Šumperka. Festival jídla Sousedská žranice přilákal stovky lidí. Ti mohli ochutnat domácí klobásy přímo z udírny, grilovaný hermelín s brusinkami v listovém těstíčku nebo kus vepřového odřezaného z celého vepříka, který se pekl přímo před jejich očima.

Muž vysoudil na městu peníze. Teď je musí vrátit

Šumperk - Před jedenácti lety spadla dvaašedesátiletá Alena Řmotová ze Šumperku do nezajištěné vpusti, vážně se zranila a později v nemocnici zemřela. Rodina předloni vysoudila od města a dvou vodohospodářských společností statisícové odškodné. Radnice ale svůj podíl viny nikdy neuznala a podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten nedávno svým verdiktem již vyplacenou částku pokrátil, a tak rodina musí část peněz vrátit.

V Šumperku se skrývá tropický prales, jeho rostliny zdobí akvária

Šumperk - Obrovské skleníky, kde se pěstují vodní rostliny do akvárií, se nacházejí v Zemědělské ulici. Zajímavou návštěvu do nich podnikla redaktorka regionálního deníku.

Ze zimního stadionu se stalo obrovské staveniště. Podívejte se

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu je v plném proudu. Krytá hala se proměnila v jedno velké staveniště, na kterém nyní pracují dělníci s těžkou technikou. Z původní betonové desky už zbyly hromady suti, které v těchto dnech nákladní vozy vyvážejí na skládku. V místě původní ledové plochy vzniká hluboký kráter. Na ten pak přijde nový betonový povrch.

Výstava přibližuje lovecké chaty v Jeseníkách, doplní ji i přednáška

Šumperk – Poslední šanci vidět zajímavou výstavu o loveckých chatách v Jeseníkách a jejich bohaté historii mají návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku do konce tohoto týdne. Ještě před koncem výstavy se uskuteční přednáška na toto téma.

Šumperk se chystá na obří investici, na Benátkách vznikne špičkový areál

Šumperk – Zmodernizovaný krytý bazén, volejbalové i workoutové hřiště, dráha pro bruslaře a časem také možná koupání v rybníku Benátky. To jsou velkorysé vize šumperské radnice, která hodlá lokalitu u plavecké haly proměnit v atraktivní rekreační zónu pro všechny věkové kategorie občanů. Předpokládané náklady převyšují sto milionů korun.

Manufakturu bude zkoumat statik, možná už je na záchranu pozdě

Šumperk – Zchátralá památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody má před sebou opravdu nejistý osud. O odkoupení objektu dlouhodobě usilovala šumperská radnice, která se však nemohla dohodnout s tehdejším podivínským majitelem. Jednání se posunula až po jeho smrti letos v únoru, kdy s městem začali vyjednávat dědicové. Jenže nyní se ukazuje, že se tak zřejmě stalo pět minut po dvanácté. Není totiž vyloučeno, že polorozpadlý dům nakonec postihne demolice.

Šumperk rozdal Ceny města, tady jsou všichni ocenění

Šumperk – Prestižní Ceny města Šumperka za rok 2015 se v sobotu 16. dubna večer rozdávaly v šumperském divadle. Zastupitelé udělili ceny v devíti kategoriích. Slavnostním večerem provázel olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta.

Budovy církve slouží potřebným. V Dubicku přestavují bydlení pro seniory

Dubicko, Jesenicko – Na jedné straně katolická církev, která řeší, co s nevyužitými budovami. Na druhé straně senioři a lidé v nouzi hledající bydlení za dostupnou cenu. Rovnice, která vede ke vzniku sociálních bytů v církevních budovách. Dvanáct jich nyní vzniká v Dubicku u Zábřehu, obdobný počet jich už rok slouží potřebným na Jesenicku.

Hasiči trénovali likvidaci požáru vrtulníkem. Podívat se přišla tisícovka lidí

Šumperk – Při hašení rozsáhlých lesních požárů nebo zásazích v těžko přístupném terénu pomáhá hasičům také vrtulník. Ten nese speciální vak, do kterého se vejde osm set litrů vody. Jeho naplnění pomocí dvou proudů z automobilové cisterny trvá kolem půl minuty. Vyprázdnění je pak otázkou několika sekund.

Altánek ve Smetanových sadech přece jen stát bude, v odlehčené variantě

Šumperk – Altán ve Smetanových sadech přece jen stát bude. Stavět se ale nebude podle původně schváleného návrhu šumperského architekta Jiřího Valenta, který vyprojektoval stavbu ve tvaru lastury. Zastupitelé po dlouhých diskuzích už definitivně schválili, že do parku bude umístěna jiná zastřešená lehká konstrukce.

Hasiči budou na letišti cvičit s vrtulníkem, několikrát naplní i bambivak

Šumperk – Hašení požáru z vrtulníku mohou lidé pozorovat v sobotu 16. dubna na šumperském letišti. Šumperský hasičský záchranný sbor zde totiž pořádá odbornou přípravu dobrovolných jednotek.

Máte doma historické plavky? Půjčte je na výstavu!

Šumperk – Tématickou výstavu zaměřenou na historii a vývoj plováren a koupališť v našem regionu připravuje Vlastivědné muzeum v Šumperku. Návštěvníci ji budou moci vidět v létě. Se žádostí o pomoc při přípravě se muzeum obrací i na širokou veřejnost.

Čertovskou mast, která popálila děti v Šumperku, stále halí tajemství

Šumperk – Záhada čertovské masti, která řadě lidí způsobila zdravotní potíže v loňském Mikulášském průvodu v centru Šumperka, zřejmě zůstane neodhalena. Policisté po několika měsících případ odložili s tím, že se trestného činu nikdo nedopustil.

Pro dávky přijela taxíkem, pak zbila úřednici

Šumperk – Šumperský okresní soud se ve středu 6. dubna začal zabývat kauzou Evy Gabčové, která loni v prosinci surově zbila zaměstnankyni úřadu práce. Obviněna je z násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Do šumperského zimáku se zakously bagry, místo ledu je tam staveniště

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu už začala. V kryté hale už nyní nic nenasvědčuje tomu, že se v ní ještě před pár týdny hrál hokej, bleskurychle se proměnila ve staveniště.

Kino Oko nabídne královský balet i mafiánského Kmotra

Šumperk – Dvě zajímavá představení uvede tento týden šumperské kino Oko. Lidé se mohou jeden večer nechat unést londýnským baletem, o den později se zase mohou ocitnout v prostředí mafiánské rodiny.

Moderní vlaky Panter se rodí i v Šumperku

Šumperk – Jedny z nejmodernějších vlaků, které v současnosti vozí cestující v naší republice, vznikají z části v Šumperku. Zdejší společnost Pars nova dodává hliníkové skříně pro příměstské RegioPantery a dálkové InterPantery.

Šumperský Kotel ožije, vybudují tam discgolf i bežecký okruh

Šumperk – Zapomenutá legenda. Tak někteří pamětníci označují lokalitu šumperského Kotle. Ještě před válkou zde stával skokanský můstek, před více než dvěma desítkami let se zde jezdily špičkové motokrosové závody, kterým přihlíželo i dvacet tisíc diváků. Místo na periferii Šumperka ale už dlouho pustne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT