VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

Ze zimního stadionu se stalo obrovské staveniště. Podívejte se

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu je v plném proudu. Krytá hala se proměnila v jedno velké staveniště, na kterém nyní pracují dělníci s těžkou technikou. Z původní betonové desky už zbyly hromady suti, které v těchto dnech nákladní vozy vyvážejí na skládku. V místě původní ledové plochy vzniká hluboký kráter. Na ten pak přijde nový betonový povrch.

Výstava přibližuje lovecké chaty v Jeseníkách, doplní ji i přednáška

Šumperk – Poslední šanci vidět zajímavou výstavu o loveckých chatách v Jeseníkách a jejich bohaté historii mají návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku do konce tohoto týdne. Ještě před koncem výstavy se uskuteční přednáška na toto téma.

Šumperk se chystá na obří investici, na Benátkách vznikne špičkový areál

Šumperk – Zmodernizovaný krytý bazén, volejbalové i workoutové hřiště, dráha pro bruslaře a časem také možná koupání v rybníku Benátky. To jsou velkorysé vize šumperské radnice, která hodlá lokalitu u plavecké haly proměnit v atraktivní rekreační zónu pro všechny věkové kategorie občanů. Předpokládané náklady převyšují sto milionů korun.

Manufakturu bude zkoumat statik, možná už je na záchranu pozdě

Šumperk – Zchátralá památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody má před sebou opravdu nejistý osud. O odkoupení objektu dlouhodobě usilovala šumperská radnice, která se však nemohla dohodnout s tehdejším podivínským majitelem. Jednání se posunula až po jeho smrti letos v únoru, kdy s městem začali vyjednávat dědicové. Jenže nyní se ukazuje, že se tak zřejmě stalo pět minut po dvanácté. Není totiž vyloučeno, že polorozpadlý dům nakonec postihne demolice.

Šumperk rozdal Ceny města, tady jsou všichni ocenění

Šumperk – Prestižní Ceny města Šumperka za rok 2015 se v sobotu 16. dubna večer rozdávaly v šumperském divadle. Zastupitelé udělili ceny v devíti kategoriích. Slavnostním večerem provázel olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta.

Budovy církve slouží potřebným. V Dubicku přestavují bydlení pro seniory

Dubicko, Jesenicko – Na jedné straně katolická církev, která řeší, co s nevyužitými budovami. Na druhé straně senioři a lidé v nouzi hledající bydlení za dostupnou cenu. Rovnice, která vede ke vzniku sociálních bytů v církevních budovách. Dvanáct jich nyní vzniká v Dubicku u Zábřehu, obdobný počet jich už rok slouží potřebným na Jesenicku.

Hasiči trénovali likvidaci požáru vrtulníkem. Podívat se přišla tisícovka lidí

Šumperk – Při hašení rozsáhlých lesních požárů nebo zásazích v těžko přístupném terénu pomáhá hasičům také vrtulník. Ten nese speciální vak, do kterého se vejde osm set litrů vody. Jeho naplnění pomocí dvou proudů z automobilové cisterny trvá kolem půl minuty. Vyprázdnění je pak otázkou několika sekund.

Altánek ve Smetanových sadech přece jen stát bude, v odlehčené variantě

Šumperk – Altán ve Smetanových sadech přece jen stát bude. Stavět se ale nebude podle původně schváleného návrhu šumperského architekta Jiřího Valenta, který vyprojektoval stavbu ve tvaru lastury. Zastupitelé po dlouhých diskuzích už definitivně schválili, že do parku bude umístěna jiná zastřešená lehká konstrukce.

Hasiči budou na letišti cvičit s vrtulníkem, několikrát naplní i bambivak

Šumperk – Hašení požáru z vrtulníku mohou lidé pozorovat v sobotu 16. dubna na šumperském letišti. Šumperský hasičský záchranný sbor zde totiž pořádá odbornou přípravu dobrovolných jednotek.

Máte doma historické plavky? Půjčte je na výstavu!

Šumperk – Tématickou výstavu zaměřenou na historii a vývoj plováren a koupališť v našem regionu připravuje Vlastivědné muzeum v Šumperku. Návštěvníci ji budou moci vidět v létě. Se žádostí o pomoc při přípravě se muzeum obrací i na širokou veřejnost.

Čertovskou mast, která popálila děti v Šumperku, stále halí tajemství

Šumperk – Záhada čertovské masti, která řadě lidí způsobila zdravotní potíže v loňském Mikulášském průvodu v centru Šumperka, zřejmě zůstane neodhalena. Policisté po několika měsících případ odložili s tím, že se trestného činu nikdo nedopustil.

Pro dávky přijela taxíkem, pak zbila úřednici

Šumperk – Šumperský okresní soud se ve středu 6. dubna začal zabývat kauzou Evy Gabčové, která loni v prosinci surově zbila zaměstnankyni úřadu práce. Obviněna je z násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Do šumperského zimáku se zakously bagry, místo ledu je tam staveniště

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu už začala. V kryté hale už nyní nic nenasvědčuje tomu, že se v ní ještě před pár týdny hrál hokej, bleskurychle se proměnila ve staveniště.

Kino Oko nabídne královský balet i mafiánského Kmotra

Šumperk – Dvě zajímavá představení uvede tento týden šumperské kino Oko. Lidé se mohou jeden večer nechat unést londýnským baletem, o den později se zase mohou ocitnout v prostředí mafiánské rodiny.

Moderní vlaky Panter se rodí i v Šumperku

Šumperk – Jedny z nejmodernějších vlaků, které v současnosti vozí cestující v naší republice, vznikají z části v Šumperku. Zdejší společnost Pars nova dodává hliníkové skříně pro příměstské RegioPantery a dálkové InterPantery.

Šumperský Kotel ožije, vybudují tam discgolf i bežecký okruh

Šumperk – Zapomenutá legenda. Tak někteří pamětníci označují lokalitu šumperského Kotle. Ještě před válkou zde stával skokanský můstek, před více než dvěma desítkami let se zde jezdily špičkové motokrosové závody, kterým přihlíželo i dvacet tisíc diváků. Místo na periferii Šumperka ale už dlouho pustne.

Šumperská Miss OK chce na vysokou, modelingu se ale nebrání

Šumperk – Novou stříbrnou korunkou se může pochlubit Kateřina Kučerová ze Šumperku, která se v polovině března stala nejkrásnější středoškolačkou Olomouckého kraje. Vítězka letošního ročníku MissOK o soutěži říká: „Tréma byla velká, ale naopak jsem si užila spoustu legrace a poznala řadu zajímavých lidí. Byla to pro mě výborná zkušenost."

Řidič kamionu zdemoloval nástupiště v Šumperku

Šumperk – Škodu za sto tisíc korun způsobil řidič nákladního auta, který ve středu 23. března krkolomně manévroval na autobusovém nádraží v Šumperku.

Nové dětské hřiště v Šumperku oplotí a zamknou, bojí se vandalů

Šumperk - Stavbu dětského hřiště na sídlišti ve Finské ulici připravuje šumperská radnice. Chce tak vyhovět žádosti obyvatel z panelových domů, kteří by přivítali možnost venkovního vyžití pro své děti. Nutné bude ovšem prostor zabezpečit před vandaly. Hřiště přijde zhruba na milion korun.

V šumperské nemocnice řidiči musí po objížďkách

Šumperk – Nemocnice Šumperk musí regulovat kvůli výstavbě nového pavilonu provoz motorových vozidel uvnitř svého areálu. Omezení souvisí se stavbou nového pavilonu, ve kterém ještě letos naleznou pacienti nové pracoviště magnetické rezonance a řadu dalších ambulancí. Motoristy nadcházející měsíce čekají komplikace při průjezdu i parkování.

Křižovatka v Zábřežské se začne měnit v červnu. Hlavní povede rovně

Šumperk – Výrazné dopravní omezení čeká motoristy v letních měsících v Šumperku. Pravděpodobně v červnu totiž začne přestavba frekventované křižovatky mezi Zábřežskou a Vančurovou ulicí, předtím ještě v ulicích budou pracovat plynaři.

Jarní koncert šumperských dětí nadchl zaplněný kostel

Šumperk – Plno návštěvníků přilákal v pátek 18. března navečer tradiční jarní koncert Šumperského dětského sboru. Před diváky se předvedla jednotlivá oddělení, takže se vystřídali Plameňáci, Motýli i Barevné děti.

Podhorný dal dva góly a Šumperk bere v divizi tři body

Šumperk /FOTOGALERIE/ – Tři nesmírně důležité body do divizní tabulky získali na úvod jarní části fotbalisté Šumperku, když v neděli na domácí umělce porazili v nervózním duelu celek Pelhřimova.

První šumperská PechaKucha táhla, vystoupil Ondřej Bank i autor karty pro Zemana

Šumperk – Do posledního místa se v pátek 18. března večer zaplnil šumperský klášterní kostel, kde se odehrála první PechaKucha Night. Ojedinělá akce, která se v Šumperku konala poprvé, ale prý ne naposledy. Charakterizovat by se dala jako setkání se zajímavými lidmi a jejich příběhy.

Jarní úklid Šumperku začíná, pozor na botičky

Šumperk – Jarní úklid šumperských ulic již začal, strážníci už také inkasovali první pokuty od neukázněných řidičů.

Speciální přenos Jolanty a Louskáčka začne v Šumperku dříve

Šumperk – Hudební fajnšmekři, kteří se chystají na další přímý přenos z přední operní a baletní scény, musí 17. března vyrazit do šumperského kina Oko o něco dříve.

U Benátek vyroste sportovní areál, i s bruslařskou dráhou a opraveným bazénem

Šumperk - Milovníci inline bruslí i lidé, kteří si rádi zasportují v tělocvičně pod širým nebem, se mohou těšit na nový areál. Ten ještě letos vyroste v blízkosti rybníka Benátky v Šumperku. Kromě sportovců se ale dočkají i plavci, a to zrekonstruovaného krytého bazénu. V neposlední řadě si přijdou na své i štamgasti blízké hospůdky. Ta bude přestavěna také.

V šumperském muzeu jsou k vidění práce slovenských dráteníků

Šumperk – Práci slovenských dráteníků, jejich život, putování po světě, ale i rozmanitý sortiment výrobků, který se měnil a vyvíjel podle vkusu a požadavků zákazníků, představuje nová výstava v Hollarově galerii Vlastivědného muzeu v Šumperku. Pochází ze sbírek Slovenského národného múzea v Martine a nese netradiční název Svetom, moje, svetom…

Šumperská nemocnice míří mezi elitu. Má nový sál, vybuduje magnetickou rezonanci

Šumperk – Ještě letos v Nemocnici Šumperk první pacienti navštíví pracoviště magnetické rezonance, nově také nemocní lidé mohou využívat sociální lůžka. K provádění operací slouží superaseptický operační sál za sedmnáct milionů korun. To jsou nejzásadnější změny přesně rok poté, kdy se jediným vlastníkem nemocnice stal lékař Martin Polach.

Třináct obratů za půl minuty. Kanoisté se utkali v eskymování

Šumperk – Zatímco při sjezdu řeky jsou vodáci rádi, když se nenamočí, v této disciplíně naopak soutěží o to, kdo se s lodí vícekrát otočí ve vodě. V šumperském bazénu soutěžili v neděli 6. března kajakáři a kanoisté v eskymování. Nejlepší z nich postoupili na celostátní finále do Brna.

Šumperk pobaví festival Špek. S dobrotami, kabaretem i koncertem na střeše

Šumperk – Kdo si do Šumperku odskočí na Špek, rozhodně se nemusí bát, že bude podveden či oklamán. Špek je totiž přehlídka známých osobností, jejichž život je svázán s Olomouckým krajem.

Nově bude mít školka v Nerudově ulici 4 třídy, práce na přístavbě spějí ke konci

Šumperk – Přístavba mateřské školy Pohádka v Nerudově ulici měla již sloužit dětem, ale práce nabraly notné zpoždění. Vše by ale mělo být hotové koncem dubna.

Šumperští studenti si připomněli odkaz Jana Zajíce

Šumperk – Pietní akt k uctění památky Jana Zajíce se konal v pátek 26. února u Vyšší odborné a střední průmyslové školy v Šumperku.

Tento zloděj vykradl kancelář v Korzu. Nepoznáte ho?

Šumperk – Policisté pátrají po pachateli, který se v pátek 5. února v době polední přestávky vloupal do kanceláře v budově Obchodního korza v ulici Dr. E. Beneše v Šumperku.

Jedna šumperská barabizna zmizela, další ruiny změnily majitele

Šumperk – Ruiny za hlavní poštou, zchátralý areál bývalé kotelny v Temenické ulici i zdevastovaná památkově chráněná manufaktura na výrobu manšestru. Dlouhá léta se v Šumperku jedná o bolavá místa, protože vlastníci se o své nemovitosti nestarají. Letos ale nastávají změny, takže je šance, že se nevzhledné objekty změní k lepšímu.

Patricio Malundo koncertoval v kavárně

Šumperk – Komorní recitál v šumperské kavárně Svět absolvoval v pátek večer Patricio Malundo, kterého si řada televizních diváků pamatuje jako semifinalistu poslední řady talentové soutěže SuperStar.

V infarktovém závěru na ledě Třebíče uhájili Draci těsnou výhru

Šumperk – Záchranářské boje odstartovali hokejisté Šumperku důležitým vítězstvím na ledě Třebíče a odpoutali se z posledního místa tabulky. Závěr střetnutí však nabídl pěkné drama.

Šumperk porazil Českou Třebovou, Podhorný dal hattrick

Šumperk – Vysokou výhru si v dalším přípravném utkání připsali divizní fotbalisté Šumperku, když v sobotu doma porazili Českou Třebovou. Hattrickem sestřelil účastníka pardubického krajského přeboru Miroslav Podhorný.

Šumperan vyrábí dřevěné kravaty. Znají je i v New Yorku

Šumperk – Běžně se vyrábí z textilu, někteří ji tvoří z papíru či z kůže. Ale málokoho by napadlo udělat kravatu ze dřeva. Pětadvacetiletý Miroslav Kubíček ze Šumperku jich má už na svém kontě desítky. Některé z jeho kousků doputovaly až do New Yorku.

V rybářské soutěži Deníku vyhrál devítiletý školák Petr Bubeníček

Střední Morava - Někdo rybaří celý život a velké úlovky ho míjejí. Na devítiletého Petra Bubeníčka se štěstí už usmálo. Loni v létě totiž chytil zatím svůj největší úlovek, pětasedmdesát centimetrů dlouhou štiku. Ryba mu teď udělala radost podruhé. Petr Bubeníček zvítězil v soutěži regionálního Deníku Můj rybářský úlovek roku 2015. Porazil stovky zaslaných fotografií rybářů a jejich úlovků z Olomouckého i Zlínského kraje.

Šumperk chce důchodcům platit jízdné v MHD

Šumperk – Třináct set osmdesát korun ročně budou moci ušetřit důchodci, kteří v Šumperku využívají městskou hromadnou dopravu. Radnice hodlá seniorům starším sedmdesáti let proplácet měsíční jízdenky.

Soutěž na stavbu altánu zrušena, nabídky byly moc drahé

Šumperk – Altánek ve Smetanových sadech se opět vrátí na program šumperského zastupitelstva. I když se zdálo, že stavbě nového pavilonu nic nestojí v cestě, objevil se problém. Nenašla se žádná firma, která by nový pavilon postavila za přijatelné peníze.

Zájem turistů o Šumperk roste, informační centrum se bude stěhovat

Šumperk – Za uplynulý rok navštívilo město Šumperk více turistů než v předešlém roce, přijelo jich přes patnáct tisíc. Ve statistice jsou ale zahrnuti pouze lidé, kteří navštívili expozici Čarodějnické procesy, městskou věž či se vydali na komentovanou prohlídku městem, takže lze vést evidenci. Největším lákadlem stále zůstává nejtemnější kapitola dějin Šumperka, kterou jsou inkviziční popravy ze 17. století.

Šumperk budou se strážníky hlídat asistenti

Šumperk – Již za několik měsíců se v ulicích města bude pohybovat více policistů. Šumperská radnice totiž zamýšlí hlídky městských strážníků posílit o asistenty prevence kriminality. Jedná se projekt, který už několik let vypisuje ministerstvo vnitra a spolufinancují ho peníze z Evropské unie.

Neviděli jste divokou rvačku v Šumperku? Policie hledá svědky

Šumperk – Policisté hledá svědky rvačky, která se odehrála ve čtvrtek 28. ledna kolem půl páté odpoledne na chodníku před asijským bistrem v ulici 17. listopadu poblíž šumperského nádraží.

Majitel šumperské manufaktury zemřel, památka má naději na obnovu

Šumperk – Zchátralá manufaktura v ulici Generála Svobody má s velkou pravděpodobností naději na záchranu. Nedávno totiž zemřel její majitel Karel Šašinka z Brna. Památkově chráněný objekt se tak nyní stane předmětem dědického řízení, pozůstalí chtějí nemovitost prodat.

Šumperské muzeum otevřelo nevšední hernu pro děti

Šumperk – Zimní dětskou hernu otevřelo šumperské vlastivědné muzeum. Spousta hlavolamů i skládaček je nyní umístěna v prostorách, kde dříve sídlilo informační centrum. I v budoucnu bude tento prostor vyhrazen dětem.

Šumperk půjde do dražby ruin v centru města

Šumperk – Město se zúčastní dražby zchátralých nemovitostí v ulici Generála Svobody, které již dlouhá léta hyzdí centrum města.

V Šumperku se lidé mohli na chvíli stát muzejníky

Šumperk – Možnost stát se na chvíli muzejníkem a vyzkoušet si, co tato práce obnáší, mohli v úterý 2. února návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku. To připravilo při příležitosti sto dvacátého výročí založení zajímavou interaktivní dílnu.

Kauza šumperského hotelu Sport míří k soudu

Šumperk – Policisté obvinili bývalého ředitele Podniků města Šumperka Luďka Šperlicha z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Kauza, která se týká mnohamilionových dluhů v hotelu Sport, tak nyní míří k soudu. Policisté na případu pracovali rok.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT