VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŠUMPERK

Děti tiskly v Šumperku novoroční přání, podle své fantazie

Šumperk – Novoroční tvořivou dílnou zahájilo v sobotu 9. ledna letošní sérii akcí pro veřejnost volnočasové centrum Komín v Šumperku. Pro děti organizátoři připravili různé aktivity, především se jednalo o výrobu originálních novoročních přání a kalendářů.

Šumperk odtajnil rozpočet, lidé mohou posílat své připomínky

Šumperk - Šumperská radnice zveřejnila návrh městského rozpočtu pro letošní rok. Lidé k němu mohou nyní zasílat připomínky, dokument lze najít na webových stránkách města. Také letos se v Šumperku počítá s velkými investicemi.

V centru Šumperka se servírovala Novoroční zelňačka

Šumperk – Skupinky koledníků z řad Šumperského dětského sboru zahájily v úterý dopoledne Tříkrálovou sbírku v centru Šumperku. Na Točáku pak zaměstnanci Charity kolemjdoucím nabízely porce takzvané Novoroční zelňačky, která každoročně symbolizuje zahájení dobročinné sbírky v šumperském děkanátu.

První šumperské miminko je Jakub. Maminku porod překvapil na chatě

Šumperk – Na prvního novorozence roku 2016 si v šumperské porodnici museli počkat. Na svět přišel až v 11 hodin 17 minut dopoledne.

Bezdomovec vypadl z okna ruiny v centru Šumperku, zemřel

Šumperk – Pád z okna nepřežil v úterý 29. prosince třiapadesátiletý šumperský bezdomovec. Neštěstí se stalo v ulici Generála svobody ve vybydleném domě. Tísňovou linku kontaktoval kolemjdoucí, který si bezvládného těla na ulici všiml.

Šumperk bych nikdy neopustíl, říká filmař Hlavsa. Po Husovi tady chystá Jeronýma

Šumperk – Dokument kombinovaný s hraným filmem Jan Hus – cesta bez návratu je posledním počinem šumperského filmaře Lubomíra Hlavsy. Na nedávné premiéře v kině Oko sál praskal ve švech. Ve snímku si totiž kromě známých herců zahrála řada místních komparsistů, natáčelo se ve zdejším regionu.

V Šumperku volali "bravo!", zazněla Rybova mše jak za časů F. L. Věka

Šumperk – Česká vánoční mše Jana Jakuba Ryby rozezněla na první svátek vánoční klášterní kostel v Šumperku. Vše bylo v režii nadšenců, kteří se scházejí jednou za rok právě kvůli interpretaci tohoto díla ze zlaté pokladnice české klasiky.

Po mozkové příhodě může znovu pracovat i řídit, díky speciální terapii

Šumperk – Cévní mozková příhoda postihla před třemi lety pětašedesátiletého pana Josefa Kaňoka ze Šumperku. Díky tomu, že se do péče lékařů dostal poměrně včas, svůj zápas o život tehdy vyhrál. Nemocnici však opouštěl na vozíku.

Leptavou mast v mikulášském průvodu použily děti

Šumperk – Policisté vypátrali školáky z šumperského mikulášského průvodu, kteří 5. prosince několik dětí poranili leptavou mastí. Podle všeho se ale jednalo o nedopatření a nikoliv zlý úmysl. Látku policisté zajistili a odeslali k chemické expertíze.

Všem přeji setkání s dobrými lidmi, vzkazuje šumperský starosta

Šumperk – Na otázky Deníku odpověděl šumperský starosta a senátor Zdeněk Brož.

Šumperští učni otevřeli dveře a ukázali, co dovedou

Šumperk – Živo bylo ve čtvrtek 17. prosince v obou budovách Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Konal se zde den otevřených dveří, který byl určen především uchazečům o studium a jejich rodičům. Přihlášky na střední školy se totiž podávají v lednu.

Učni v Šumperku zvou do školy na návštěvu

Šumperk – Hezký symbol Vánoc chystají učitelé a žáci Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Ve vestibulu školy nazdobí patrně nejvyšší živý interiérový vánoční strom ve městě. Přilákat by měl návštěvníky dne otevřených dveří, který se odehraje ve čtvrtek 17. prosince.

V Šumperku to vře, žadatelka o dávky zbila na parkovišti úřednici

Šumperk – Zaměstnání na některých odděleních šumperského úřadu práce je poměrně rizikové. Svědčí o tom incident, který se stal v pátek 11. prosince. Žadatelka o sociální dávky surově zbila úřednici. Letos se na šumperské pobočce nejedná o první konflikt a podobných přibývá po celé republice.

Šumperk čeká třetí letošní premiéra, komedie Naše městečko

Šumperk – Třetí premiérou letošní sezony Divadla Šumperk bude hořká komedie amerického dramatika Thortona Wildera Naše městečko. Herci poprvé představí inscenaci veřejnosti v sobotu 19. prosince. Premiérové představení začíná v sedm hodin večer.

Mladé kadeřnice na soutěži převálcoval jejich spolužák

Šumperk – Extravagantní účesy i kostýmy vládly letošnímu ročníku kadeřnické soutěže Color Cup, která se konala ve čtvrtek 10. prosince na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku. Že obor kadeřník není jen výsadou dívek, potvrdil Filip Cakirpaloglu. V celkovém hodnocení porazil všechny své spolužačky.

Šumperk zpíval se semifinalistou SuperStar, koledy zněly i na dalších 15 místech

Šumpersko /VIDEO/ – Hostem na akci Deníku Česko zpívá koledy byl v Šumperku semifinalista soutěže SuperStar Patricio Malundo, kterého sice hojná účast přítomných u šumperského divadla překvapila, ale nijak nezaskočila. „Trému nijak zvlášť velkou nemám, a české koledy si rád zazpívám. I když rád poslouchám spíš ty zahraniční," řekl před začátkem zpívání Patricio, který divákům kromě české klasiky zazpíval i svůj oblíbený vánoční hit. Ten zazněl v americké komedii Sám doma.

V prosincovém kole soutěže Můj rybářský úlovek zvítězil Zdeněk Vrána

Střední Morava - Nafoťte se se svým úlovkem a zúčastněte se 4. ročníku fotografické soutěže "Můj rybářský úlovek 2014" o zajímavé ceny. Soutěž sponzoruje prodejna rybářských potřeb Chytil Staré Město.

V listopadovém kole soutěže Můj rybářský úlovek zvítězil Václav Ošlejšek

Střední Morava - Nafoťte se se svým úlovkem a zúčastněte se 4. ročníku fotografické soutěže "Můj rybářský úlovek 2014" o zajímavé ceny. Soutěž sponzoruje prodejna rybářských potřeb Chytil Staré Město.

Bude šumperská MHD pro seniory zdarma? Jízdné jim chce platit radnice

Šumperk /ANKETA/ – Důchodkyně Eva Krupková ze Šumperku bydlí v okrajové části města, k cestám do centra i zpět využívá takřka denně městskou hromadnou dopravu. Za měsíční jízdenku, kterou si kupuje v autobuse, nyní platí sto patnáct korun. V budoucnu ale možná bude jezdit úplně zdarma.

Rekonstrukce šumperského zimáku začne na jaře

Šumperk – Podniky města Šumperka vypsaly výběrové řízení na dodavatele nové technologie na zimním stadionu. Začátek prací je naplánovaný na březen příštího roku hned po ukončení hokejové sezony. Skončit by měly v létě, aby výrazně neomezily aktivity hokejistů.

VIDEO: Šumperkem projel Mikuláš s pekelnou bandou

Šumperk – Banda čertů doprovázela vůz, do kterého v sobotu navečer usedl majestátní Mikuláš doprovázený andělem.

V Šumperku jsou k vidění ilustrace a obrazy Zdeňka Buriana

Šumperk – Do období prehistorie, dobrodružství a dětských her se mohou přenést návštěvníci výstavy ilustrací Zdeňka Buriana, kterou hostí Vlastivědné muzeum v Šumperku.

Úřad práce v Šumperku čeká velké stěhování

Šumperk – Nové a moderní prostory pro klienty i zaměstnance Kontaktního pracoviště Úřadu práce v Šumperku, většina služeb na jednom místě, bezbariérový vstup, prostornější čekárny a mnohem lepší dostupnost. To vše nabízí opravená administrativní budova, která bude veřejnosti plně sloužit od pondělí 14. prosince na adrese M. R. Štefánika 20. Úředníky čeká stěhování již příští týden.

Draci porazili v nájezdech Třebíč a už nejsou poslední

Šumperk – Hokejisté Šumperku se odpoutali z posledního místa WSM ligy, když v sobotu porazili na svém ledě po nájezdech celek Třebíče. Draci tak pokračují ve zlepšených výkonech, bodovali již čtvrtý zápas v řadě.

AKTUALIZOVÁNO

V Jeseníkách se už lyžuje. Jako první zahájili sezonu v Branné

Branná – Lyžaři se dočkali. V Jeseníkách odstartovala zimní sezona. Jako první zahájili provoz v areálu Proskil v Branné, kde se lanovka rozjela už v pátek. Spolu s Černou horou v Krkonoších tak byli v Branné první v republice.

V přípravě na soutěž se točí všechno do detailů, říká kulturista Martin Lešenar

Šumperk – Se sedmadvacetiletým Martinem Lešenarem je možné se nejčastěji potkat v posilovně, kde jednak sám trénuje, ale také radami pomáhá ostatním. Jeho svaly budí respekt a jejich objemu by rád dosáhl nejeden muž. Martin se kulturistice věnuje již deset let, za poslední roky dosáhl závodních úspěchů. Letos i loni se stal vicemistrem Moravy a ve stejnou dobu zaujal páté příčky na kulturistickém mistrovství republiky. Účastní se i mezinárodních soutěží.

Vánoční strom už stojí na náměstí Míru, cestu ale zbrzdili neposlušní řidiči

Šumperk – Obří jehličnan již od pátku 27. listopadu zdobí náměstí Míru v Šumperku. Smrk pichlavý o výšce přes patnáct metrů věnovali majitelé parcely v Nezvalově ulici. Cesta vánočního stromu do historického centra tentokrát neproběhla hladce, jako v minulých letech. O komplikace se postaralo několik řidičů, kteří i přes přenosné zákazové značky nechali na náměstí stát svá auta.

Vánoce na Točáku začnou příští týden, budou i tradiční štoly z Německa

Šumperk – Tradiční Vánoce na šumperském Točáku odstartují již ve čtvrtek 4. prosince, kdy se rozsvítí nazdobený strom. Potrvají až do Štědrého dne a lidé je mohou navštívit vždy od 9 do 21 hodin. Vánoční trhy v centru města i letos lidem nabídnou nápoje, jako punč, svařené víno či medovinu, prodávat se budou v pěti dřevěných domcích.

Zlatník dokončil prsten s brilianty pro svatební pár Deníku

Uherské Hradiště - Prstýnek v hodnotě 15 tisíc korun pro vítěze soutěže Svatební pár Deníku 2015 manžele Bujáčkovy ze Suché Loze dokončil v těchto dnech Zbyněk Zimčík, uherskohradišťský zlatník a majitel ateliéru Filip.

Z hudebního altánku v Šumperku zbyly jen trosky

Šumperk – Hudební altán ve Smetanových sadech v Šumperku, jehož bourání vzbudilo velké emoce u šumperských občanů i zastupitelů, již šel k zemi. Konstrukci již firma najatá radnicí strhla a nyní odváží suť. Stavba nového pavilonu začne příští rok. Kromě altánu za své vzaly další vzrostlé stromy, které nahradí nová výsadba.

Osudovou se nám stala silvestrovská párty, tvrdí vítězný svatební pár

Suchá Loz – Rozdílem 32 hlasů zvítězili novomanželé Lucie a Petr Bujáčkovi ze Suché Loze v soutěži Svatební pár 2015. Čtenáři Deníku jim jich zaslali celkem 258. „Jsme nadšení. S takovým skvělým umístěním jsme vůbec nepočítali, moc děkujeme všem, kteří zaslali hlasovací kupon v náš prospěch," přiznává Lucie Bujáčková.

Brali jsme se ve čtyřiceti stupních, pivo nás opravdu příjemně osvěžilo

Moravský Beroun - O tom, že jejich svatební fotografie bojuje o přízeň čtenářů v soutěži Svatební pár Deníku, se manželé Jana a Milan Drobňákovi dozvěděli až před měsícem. O to větší překvapení pro ně bylo, že jejich snímek získal druhé místo. „Do této soutěže nás přihlásila tchyně. My jsme o tom nevěděli. Bylo to pro nás celkem překvapení, ale je to pěkné," vypráví Jana Drobňáková, rodačka z Moravského Berouna na Olomoucku.

Manželé Mazáčovi: Fotografie byla svatebním dárkem

Jívová - Krásné fotografie ze svatby chce mít každý pár. Novomanželé Veronika a Vlastimil Mazáčovi na svých snímcích okouzlili natolik, že za ně získali třetí místo v soutěži Svatební pár Deníku 2015.

V Temenické ulici se stojí na semaforech, ve špičce jsou kolony

Šumperk – Trpělivostí se musí obrnit řidiči, kteří projíždějí Temenickou ulicí. Stavba rondelu na odbočce do Šumavské ulice přináší v těchto dnech dopravní omezení, auta provoz tam nyní řídí semafory. V dopravních špičkách se tak tvoří kolony, nejhorší je situace mezi sedmou a osmou hodinou ráno a také odpoledne, kdy se lidé vracejí domů z práce.

Svatebním párem Deníku se stali Lucie a Petr Bujáčkovi ze Suché Loze

Střední a východní Morava /FOTOGALERIE/ – Novomanželé ze Suché Loze zvítězili v populární soutěži Svatební pár Deníku pro rok 2015. Ziskem 258 hlasů si zajistili 1. cenu soutěže - prsten od šperkařského ateliéru FILIP.

Rekonstrukcí Vančurovy ulice se zabývá policie

Šumperk – Oprava Vančurovy ulice v Šumperku je nyní v plném proudu a měla by skončit v prosinci. Jenže právě kvůli této rekonstrukci podal stížnost na policii jeden z obyvatel ulice Karel Hetmánek. Domnívá se, že stavební firma práci odvádí nekvalitně, aby ušetřila.

Náročnějších diváků se najde hodně, říká vedoucí filmového klubu

Šumperk – Už dlouhou tradici má v Šumperku filmový klub, který uvádí zajímavé snímky v kině každou středu. Filmoví fajnšmekři tak mají možnost vidět na velkém plátně filmy, které zpravidla kasovní trháky nejsou, ale zase mají příznivější kritiky. Již tři roky filmový klub vede Kamila Šeligová, která je zaměstnána v městské knihovně. Práci pro filmový klub vykonává jako dobrovolnice.

Kdo se stane Svatebním párem Deníku pro rok 2015? Známe vítěze!

Střední a východní Morava - Hlasovací lístky jsou sečteny a my už známe vítěze populární soutěže Svatební pár deníku pro rok 2015. V pátek 20. listopadu si nezapomeňte koupit regionální Deník, kde zveřejníme fotografii vítězného páru a fotografii páru, který se umístil na 2. a 3. místě.

V šumperském skateparku bude platit prohibice

Šumperk – O další místo, kde bude zakázané popíjení alkoholu, hodlá město Šumperk rozšířit svou obecně závaznou vyhlášku. V budoucnu bude prohibice platit v novém skateparku, který byl nedávno otevřen u krytého bazénu.

Policisté hledají patnáctiletou Boženu, nevrátila se domů. Neviděli jste ji?

Šumperk – Šumperští kriminalisté od pondělí 16. listopadu pátrají po pohřešované patnáctileté Boženě Muszyňské ze Šumperkska Matka dívky v pondělí policisty kontaktovala s tím, že její dcera odešla z domu v pátek 13. listopadu ve čtrnáct hodin a neví kam.

Rondel v Temenické ulici už stojí, ještě přibudou chodníky

Šumperk – Ještě měsíc budou chodci i motoristé kličkovat po rozkopané Temenické ulici, kde se nyní pilně pracuje. Nová kruhová křižovatka na odbočce do Šumavské ulice už nabyla konkrétní tvar, do finiše spěje také pokládka chodníků, vedle kterých povedou cyklopruhy.

Šumperkem tři dny znělo blues, vše bylo beznadějně vyprodané

Šumperk – Největší středoevropská přehlídka blues, šumperský festival Blues Alive, slavil letos 20. výročí. Od čtvrtku 12. do soboty 14. listopadu nabídl nabitý celodenní i celonoční program s hvězdami zahraničního blues i předními českými a slovenskými hudebníky.

Na bezpečí návštěvníků Blues Alive dohlíží policie i dvě agentury

Šumperk – Teroristické útoky v Paříži zasáhly také do dění největšího evropského festivalu svého druhu Blues Alive v Šumperku. Vladimír Rybička, ředitel mezinárodního festivalu, který se tento víkend koná po dvacáté, požádá policii o zvýšenou ochranu.

Policie zvýšila dohled

V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži je nyní v pohotovosti i policie v Olomouckém kraji. „Policisté provádějí zvýšenou kontrolu objektů, kde je vyšší počet osob, to znamená nákupní centra nebo místa, kde se konají kulturní a sportovní akce," uvedla krajská mluvčí policie Miluše Zajícová.

Snažíme se rizika minimalizovat, říká majitel cestovní kanceláře

Šumperk, Dolní Studénky – Teroristické útoky, utečenecká krize, obavy a strach lidí, které tyto události vyvolávají, ovlivňují také cestování. To přiznal starosta Dolních Studének, vysokoškolský učitel EU a diplomacie, prezident Evropské asociace pro rozvoj venkova a majitel cestovní Kanceláře Hornet Tour Radim Sršeň.

Lidé z Bratrušova se bojí jezdit na kole. Cyklostezka už se ale chystá

Bratrušov - Obyvatelé Bratrušova mají kola pečlivě uzamčená doma. Nejezdí na nich. Do tři kilometry vzdáleného Šumperku cestují za prací, na nákupy či za zábavou raději autem nebo autobusem. Na kole se bojí. To by se však mělo brzy změnit. V příštím roce by tudy měla vést cyklostezka.

Mluvík i čelenka pro plavce. Organizace pomáhá nevidomým v Šumperku

Šumperk – Teploměr, který mluví, malý přístroj hlásící barvu oblečení, hladinový indikátor zapípá, když je při zalévání kávy hrnek plný. To jsou jen některé z pomůcek, které používají lidé se zrakovým postižením. Všechny tyto věci si lze prohlédnout v šumperské pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, která se nachází v ulici 8. května.

Na Lužích vznikne domov pro chudé seniory. Ojedinělý v celém kraji

Šumperk – Pobytové zařízení pro seniory, které bude svým způsobem ojedinělé v celém Olomouckém kraji, bude provozovat v šumperském areálu Luže Armáda spásy.

Ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík odpovídal ON-LINE

Šumperk - Je momentálně nejmladším ředitelem divadla v Česku. Dvaatřicetletý Matěj Kašík již třetím rokem šéfuje šumperským hercům. Před tím na tradiční scéně pod jesenickými vrcholy sám působil jako herec.   

Cesta v Superstar byla trnitá, říká Patricio Malundo

Šumperk – Sedmnáctiletého šumperského studenta Patricia Malunda nelze přehlédnout už kvůli exotické vizáži, za kterou vděčí svému otci původem z Angoly. Donedávna se s Patriciem setkávaly i tisíce televizních diváků, kteří sledují populární pěveckou soutěž Superstar. Patricio totiž postoupil až do semifinále, kam se z tisíců přihlášených zpěváků probojovala jen dvacítka nejlepších kluků a holek. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT