VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ZÁBŘEH

V Zábřehu požehnají zvon ulitý samotnými zvoníky

Zábřeh – Výjimečnou událost zažije v neděli 28. srpna Zábřeh. Arcibiskup Jan Graubner v 9 hodin ve zdejším kostele svatého Bartoloměje požehná zvon, který vlastníma rukama vytvořili místní zvoníci s přáteli. Jedná se o první odlitek svého druhu vzniklý na severní Moravě po 350 letech.

ZABREH07. Městská auta mají speciální espézetky

Zábřeh, Šumperk – Služební auta zábřežské radnice už na silnicích nebo na parkovišti nikdo nepřehlédne. Mají totiž speciální registrační značky. Auta nesou označení ZABREH se dvěma číslicemi.

Dominanty Zábřehu šly k zemi, komíny Perly rozebraly bagry

Zábřeh – Panorama Zábřehu se od tohoto týdne definitivně změnilo. Dvojice komínů bývalé textilky Perla v centru, která od devatenáctého století tvořila jednu z dominant města, padla pod lžícemi bagrů. Dělníkům na to stačilo jen několik hodin.

Z centra Zábřehu zmizely přechody

Zábřeh – Obyvatelé Zábřehu přišli o dvojici přechodů v nejfrekvento­vanější ulici v centru města. Z Žižkovy ulice zmizely u knihkupectví Patka a marketu Hruška. Další musí nechat radnice odstranit. Samospráva se o zebry pře s policií.

Z centra Zábřehu mizí ruiny textilky

Zábřeh – O kus své historie definitivně přichází Zábřeh. Z jeho centra mizí ruiny nejstarší továrny ve městě. Demolice zchátralé části bývalého závodu Perla má skončit v závěru září. Budoucí využití pozemků zatím není jasné.

Opravy ulic v Zábřehu finišují, Sušilova se postupně otevírá

Zábřeh – Práce na rekonstrukci Sušilovy a Dvorské ulice v Zábřehu finišují. Dělníci pokládají na vozovku nový asfaltový koberec. Důležitá komunikace, která je výpadovkou z města směrem na Štíty, Lanškroun a Drozdov, se v celém úseku otevře během příštího týdne, zřejmě hned první srpnový den.

Zábřeh láká zahraniční turisty, spustil web i v angličtině

Zábřeh – Dvě novinky představilo turistické informační centrum v Zábřehu. Po dobu hlavní turistické sezony rozšířilo provozní dobu.

Zábřeh plánuje nový dopravní terminál. Na parkovišti u stadionu

Zábřeh – Autobusová nádraží ve větších městech na Šumpersku mají svá nejlepší léta za sebou. Cestující, kteří je denně používají, musejí při čekání na svůj spoj vzít za vděk jen několika vysloužilými lavičkami, přístřešky jsou omšelé a prorezlé, mnohdy chybí i možnost odskočit si na toaletu.

V Zábřehu v autě našel taxikář mrtvého muže

Zábřeh – Mrvého člověka nalezli v sobotu 23. července před třetí hodinou ranní v Růžovém údolí u Zábřehu. Devětapadesátiletý muž ze Zábřežska seděl bez známek života v odstaveném voze poblíž autobusové zastávky. Nález oznámil řidič taxíku.

Z centra Zábřehu zmizí auta

Zábřeh – Místo dopravní tepny pěší zóna s místem k zastavení, odpočinku a relaxaci. Taková je představa většiny Zábřežanů i vedení města o budoucí podobě dolního náměstí. To je dnes především rušnou ulicí plnou aut a parkovištěm než místem, které by lákalo k posezení.

Zábřežská Charita poradí, jak lze doma pečovat o své blízké

Zábřeh - Nové možnosti, jak pomoci rodinám, jež se starají v domácím prostředí o nevyléčitelně nemocné, získala zábřežská Charita. Díky projektu Domácí hospic mohla pořídit nové vybavení.

Kostel v Brníčku po staletí ukrýval vzácné fresky

Brníčko – Unikátní gotické fresky v kostele Narození Panny Marie v Brníčku mají nyní v péči restaurátoři. Několik staletí zůstávaly ukryty očím věřících. Odkrýt se je podařilo před dvěma lety při průzkumu, který předcházel plánované výmalbě interiéru.

Výstava přiblíží návrhy architektů na proměnu dolního náměstí v Zábřehu

Zábřeh – Razantní proměnu dolního náměstí připravuje radnice v Zábřehu. Počátkem roku proto vyhlásila odbornou architektonicko – urbanistickou soutěž. Se svými návrhy se přihlásilo třiadvacet autorských týmů.

Přes 900 km triatlonu za měsíc- to zvládl zábřežský David Jílek

Zábřeh – Sérii čtyř Ironmanů zvládl během měsíce zábřežský triatlonista David Jílek. Celkově tak absolvoval porci 904 kilometrů, z toho plavání 15,2 km, cyklistika 720 km a běh 168,8 km.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT