Jen zázrakem se při střetu neovladatelných vagónu s protijedoucím rychlíkem nikomu nic nestalo -ZDE.

Za další střet se dá považovat souboj dvou hokejových rváčků v duelu o udržení v první lize. Tvrdost svých pěstí změřili šumperský Ondráček a prostějovský Vrba – ZDE. Bohužel pro fanouška Draků středeční Ondráčkovo vítězství v šarvátce je jedna z mála výher, kterou může v tomto ročníku slavit, jelikož po sobotní prohře v Mostě je pád z druhé nejvyšší soutěže už skoro hotovou věcí. O sestupu hovořils Deníkem išéf Draků VladimírVelčovský – ZDE.

Do Vidnavy se vrátil po půlroce lékař

Po šesti a půl měsících se ve Vidnavě na Jesenicku minulý týden opět otevřela ordinace praktického lékaře. Ta zůstala po červencovém úmrtí obvodního lékaře zavřená. Kvůli příchodu nového lékaře do města dokonce sepsali obyvatelé Vidnavy petici.

O zdraví téměř dvou tisícovek pacientů se bude starat čtyřiačtyřicetiletý Pavel Nenička, který na sever přijel z jižní Moravy. Zaevidovaných už má prvních třináct set pacientů a další přicházejí – ZDE.

Ruina knihovny je na prodej

Jednomyslný souhlas zastupitelů provázel v tomto týdnu návrh rady města na prodej budovy bývalé knihovny na Masarykově náměstí v Zábřehu. Město ji nabídne za minimální cenu 1,9 milionu korun.

Objekt v sousedství muzea patří k ruinám, které nebudí dobrý dojem. Příští rok v listopadu to bude dvacet let, co je budova prázdná. Nedávná prohlídka prokázala, že bez kompletní rekonstrukce ji nelze užívat – ZDE.

Automaty a lampy

Poměrně často se v dnešní době mluví o závislosti na hracích automatech. Gamblerství začíná zajímat nejen lékaře ale i zastupitele. V Šumperku i Zábřehu platí vyhlášky, které pevně stanovují počet heren ve městech a radní navíc další takové podniky povolovat nechtějí - ZDE. Jenže.

Počet heren je sice limitován, avšak již není omezena jejich otvírací doba. Proto není problém si jít v těchto městech zahrát kdykoli během dne. Takže příslušné vyhlášky náruživého hráče vlastně nemusí moc zajímat. Daleko důležitější pro samotného gamblera ze Zábřehu je, že místní radní odsouhlasili zvýšení počtu lamp veřejného osvětlení ve městě, takže pokud se jeho sezení u automatu protáhne do nočních hodin, půjde se mu domů mnohem lépe, protože bude dobře vidět na cestu - ZDE.