Vichřice Emma

Šumperk -O víkendu se přes celou Českou republiku přehnala vichřice Emma. Škody po sobě zanechala téměř ve všech koutech naší země. Nejvyšší rychlost větru, kterou naměřili na meteorologické stanici na Šeráku byla 116 kilometrů v hodině. Čtete ZDE.

V čele Mohelnice vystřídal Kavříka Zdeněk Jirásko

Mohelnice - Novým starostou města Mohelnice se minulé úterý stal Zdeněk Jirásko. Ten vystřídal ve funkci Ladislava Kavříka, který musel odstoupit, protože mu to kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele uložil soud. V zastupitelstvu ale Kavřík zůstává a byl to on, kdo Jiráska za ODS navrhl. Video z volby můžete vidět ZDE.

Studenti si v „tichosti“ připomněli odkaz Jana Zajíce

Šumperk - Lidský příběh Jana Zajíce je o odvaze a názoru. A to jsou věci, které v dnešní společnosti nejsou úplně běžné. Už uplynulo více než třicet devět let od chvíle, kdy se Zajíc upálil v Praze…

Přečtěte si: Studenti si připomněli odkaz Jana Zajíce

Audit na radnici skončil, poslední odchází tajemník

Jeseník - Odchodem tajemníka Libora Látala končí personální audit, který na Městském úřadě v Jeseníku odstartoval v dubnu loňského roku. Odborníci z pražské firmy BNV Consulting objevili přezaměstnanost jednatřiceti míst. Z původních sto šedesáti zaměstnanců tak město podle auditorů živilo navíc přes pětinu zaměstnanců. Přečtěte si ZDE.

Podnapilý cyklista spadl na koleje

Hanušovice – Alkoholem opojený cyklista nedokázal uřídit svůj stroj a po karambolu skončil i s kolem v kolejišti. Naštěstí se z kolejí dostal, protože chvíli po jeho pádu projel nákladní vlak. Čtěte ZDE.

Krize s teplem asi dobře dopadne

Mohelnice - Zděšení mezi obyvateli Mohelnice vyvolaly nedávno informace, že od příští topné sezony je ohrožena dodávka tepla pro město. Dobrá zpráva je, že radnice má plán, jak situaci vyřešit. Špatná zpráva je, že to bude nejspíš stát městskou kasu desítky milionů korun. Přečtěte si ZDE.

Štěstí v neštěstí

Šumperk – Draci minulý týden ostudně prohráli s Berounem -ZDE. Kvůli tomu je již jasné, že sestupují z 1. ligy. Ovšem jejich fanoušci se mohli dozvědět ještě daleko horší zprávu. Při cestě na mistrovské utkání totiž havaroval autobus juniorů. Naštěstí se nic nestalo – najdete ZDE.