„Nejvážnější kolize se stala v Dolním Bušínově, při dalších dvou nehodách nikdo zraněn nebyl. Na všech karambolech se ovšem podepsalo počasí, kdy řidiči nepřizpůsobili rychlost stavu vozovky," sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Jízdu na klouzající silnici u Dolního Bušínova hned ráno nezvládl řidič Škody Felicia, jehož kombík skončil v potoce. V autě cestovali čtyři lidé, z nichž jeden je vozíčkář.

„Linka tísňové pomoci převzala žádost o pomoc s nutností vyproštění zaklíněných osob ve vozidle deset minut před půl osmou. Hasiči po příjezdu ihned začali asistovat lékaři zdravotnické záchranné služby. Zdravotníci ještě před našim příjezdem z vozidla dvě zraněné osoby vyprostili," sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Hasiči z havarovaného vozidla vytáhli další dvě osoby, z toho jednoho vozíčkáře. Hydraulické vyprošťovací zařízení nemuseli použít. „Oba pasažéři byli pouze otřesení a s drobnými oděrkami, zdravotníci je ošetřili na místě," dodal Zdeněk Hošák.

Hasiči ale měli na místě práce mnohem více, po nehodě totiž z auta do potoka unikly provozní kapaliny. Hasiči pomocí techniky ropné látky zachytávali a jímali do likvidačních nádob. Na místo se musel dostavit také úředník odboru životního prostředí, záhy zkonstatoval, že se jedná o drobný únik bez závažnějších následků na životní prostředí.

Úterní sněhové srážky zaměstnaly silničáře již od šesté hodiny ráno. „Technika vyjela okamžitě, jakmile začalo sněžit. Tentokrát ale žádné komplikace na silnicích nebyly," sdělil dispečer šumperských silničářů Pavel Švestka. Napilno měli také cestáři ze střediska ve Zvoli. Kromě dalších silnic ošetřovali také vozovku v Úsově, kde se na strmém kopci zastavovali někteří řidiči nákladních aut. „Báli se sjet dolů, takže museli dvacet minut počkat, než silnici posypeme. Ale situace nebyla nijak dramatická, na silnici bylo tak půl centimetru sněhu. Pokud má ale někdo hladké pláště, musí počítat s tím, že to klouže," konstatoval silničář Rudolf Chmelík.