Měl neuvěřitelné štěstí. Vlak ho odmrštil a auto udělalo přemet dolů ze svahu. Řidiči se nic vážného nestalo, nejspíš i díky tomu, že byl připoutaný. Z auta sám vylezl. Podle svědků nehody si jen stěžoval na bolesti břicha; sanitka ho odvezla do nemocnice. Provoz na trati byl obnoven půl hodiny před polednem.

V místě na dohled od bludovského nádraží jsou dva přejezdy pár desítek metrů od sebe. První ve směru od Sudkova je na trati ze Šumperka do Zábřehu, druhý, na kterém se nehoda stala, patří trati vedoucí k zastávce Bludov lázně a dál na Hanušovice.

„Přijížděl jsem od Sudkova a už před prvním přejezdem jsem si všiml červeného světla na signalizaci druhé trati,“ popsal situaci svědek nehody, řidič Tatry patřící Bludovské akciové společnosti. „Zastavil jsem mezi přejezdy a vzápětí jsem ve zpětném zrcátku uviděl, že mě předjíždí žlutý osobák. Vyšlo mu to přesně, vlak byl zrovna na přejezdu. Když jsem pak vyskočil z kabiny, řidič z auta dole pod svahem už vylézal.“

„Byl bílý jak stěna a v šoku, ale na první pohled bez zranění. Nevím, proč přejezdem nezastavil. Sám jsem slyšel houkání vlaku,“ řekl řidič dalšího osobního auta Dopravních staveb, který jel za kolegou.

Svědci se shodují, že nepozorný řidič měl velké štěstí. „Kdyby vjel na přejezd o zlomek sekundy dřív, vlak by ho neodhodil, ale nabral nárazníky a roloval před sebou. To by nejspíš nepřežil. Důležité taky bylo, že byl připoutaný,“ řekl jeden ze svědků.

Nabourané auto mělo vytlučené přední sklo, pošramocenou přední kapotu a promáčknutou střechu v místě spolujezdce. Srážka na něm způsobila škodu za dvacet tisíc korun, na vlaku je škoda za osmdesát tisíc.

Čekající řidiči se shodovali, že v těchto místech by měly být na přejezdech závory. „Jezdím tu často, a kolikrát když svítí slunce do očí, vůbec není jasné, jaké světlo na signalizačním zařízení zrovna bliká,“ řekl řidič nákladního vozu.

Nehoda zkomplikovala provoz na trati ze Šumperka do Hanušovic prakticky na celé dopoledne. Osobní vlak 3607 ze Šumperka do Jeseníku, který se s autem srazil, nahradily České dráhy v úseku Bludov – Ruda nad Moravou autobusem. Ten přepravil i cestující z protijedoucího osobního vlaku z Jeseníku do Šumperka.

Dopolední osobní vlak z Olomouce do Hanušovic objel místo nehody přes Postřelmov. Náhradní autobusy pak jely místo dvou vlaků i v úseku Hanušovice – Ruda nad Moravou a opačně. Tyto spoje nabraly přibližně třicetiminutové zpoždění.

Od začátku roku je to v regionu už třetí podobná nehoda. První dvě se staly v lednu a únoru v Nové ulici v Postřelmově. I tam jejich viníci za volantem osobních aut přehlédli výstražné znamení na přejezdu. První řidič měl štěstí - z havárie vyvázl bez následků, pro druhého skončila kolize těžkým zraněním; z auta ho museli vyprostit záchranáři. Vedení Postřelmova se již delší dobu snaží přimět České dráhy, aby přejezd zajistily závorami. Jejich instalace ovšem představuje investici v řádech milionů korun.