„Generální inspekce bezpečnostních sborů konstatovala, že se policisté nedopustili trestného činu ani přestupku. Před nehodou dodržovali služební předpisy, zvukové výstražné znamení použili oprávněně. Případ se vrátil na územní odbor policie v Šumperku, jeho ředitel rozhodně o případném kázeňském trestu," sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Při nehodě se 24. dubna lehce zranili oba policisté a také dítě, které sedělo v druhém voze. Policisté, kteří spěchali k zásahu, jeli ve služební octavii ve směru od Temenické ulice. Jejich vůz měl zapnutý maják i zvukové výstražné znamení.

„Při průjezdu křižovatkou řidič policejního auta chtěl objet před ním jedoucí vozidlo a to tak, že najel v protisměru do levého odbočovacího pruhu. Ve stejnou chvíli ale policista uviděl v odbočovacím pruhu vozidlo Renault Megane, které řídila padesátiletá žena ze Šumperka. Oba řidiči se snažili střetu zabránit, ale strhli řízení stejným směrem. Auta se poté čelně střetla," popsal tehdy karambol mluvčí policie.

Renault se otočil o 180 stupňů a zůstal na silnici. Policejní oktávka vyjela mimo silnici, narazila do dopravní značky a nakonec nabourala do zdi budovy policie. Kromě lehkých úrazů zůstala po nehodě škoda za 230 tisíc korun. (hak)