Kolem deváté hodiny dopoledne se na silnici mezi Hynčinou a Hoštejnem střetla dodávka s osobním autem. Čtyřiačtyřicetiletý řidič dodávky jedoucí na Hoštejn dostal smyk a narazil do protijedoucího BMW X5. Při nehodě vznikla čtvrtmilionová škoda, sto tisíc korun na nákladním a sto padesát tisíc na osobním.

Druhá z nehod se stala před polednem ve Vlčicích na Jesenicku. Dvaačtyřicetiletá žena vesnicí projížděla vozem Citroen Saxo.

„Protože nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a stavu komunikace, dostala po projetí zatáčky smyk a její vůz narazil do betonového oplocení jednoho z domů,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová. Při nehodě se nikdo nezranil. Na voze vznikla škoda za dvacet tisíc korun, na poškozeném plotě za patnáct.

Velká Kotlina v Jeseníkách. Šipkou označeno místo, kde se pohybovala dvojice horolezců.
Dvojice lezla v Jeseníkách v zákazu, kde zahynul skialpinista

Před dvaadvacátou hodinou havarovala v Mikulovicích devatenáctiletá řidička s vozidlem Kia Ceed. V zatáčce dostala smyk a její vůz skončil v příkopu. Z havárie vyvázla bez zranění. Na vozidle vznikla škoda předběžně vyčíslená na šedesát tisíc korun.

Poslední nehoda se stala v pátek 21. ledna kolem druhé hodiny ráno mezi Sudkovem a Dolními Studénkami. Dvacetiletý mladík jel Škodou Roomster směrem na Sudkov. Na silnici dostal smyk, který nezvládl. S vozem vyjel mimo silnici a přetočil jej na střechu. Škoda na autě dosáhla podle předběžného odhadu sedmdesáti tisíc korun.