Pětadvacetiletý cyklista jel po náměstí Osvobození ve směru ke kruhovému objezdu.

Zřejmě nedodržel bezpečný odstup od Škody Octavia, která jela před ním.

„Čtyřiapadesátiletá řidička začala brzdit před přechodem, aby umožnila chodcům přejít silnici. Cyklista však nedokázal na tuto situaci včas zareagovat a zezadu narazil do vozidla,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Cyklista, který rozbil zadní dveře auta, se zranil a záchranáři ho převezli do nemocnice. U obou účastníků byla dechová zkouška na alkohol negativní.

Zpomalit provoz a odradit

Na náměstí Osvobození se v poslední době stalo několik nehod. Město v této lokalitě hodlá situaci částečně řešit. Provoz je zde totiž zvláště v době špiček velmi hustý.

Již před časem radnice avizovala, že bude usilovat na náměstí Osvobození o omezení rychlosti na třicítku. Zpomalení by mělo od vjezdu odradit řidiče, kteří náměstím pouze projíždějí.

„Při hustém provozu i velkému pohybu chodců není možné, aby zde auta projížděla padesátkou,“ konstatoval zábřežský starosta František John.

Radnice ještě letos hodlá upravit jeden z rizikových přechodů, který se nachází u gymnázia. Ten už současným normám také neodpovídá, je příliš dlouhý.

Přímo na náměstí Osvobození se stalo za poslední měsíce několik nehod, naštěstí ani jedna neskončila tragicky. V zimě vůz zachytil malou dívenku, která se na silnici pohybovala v doprovodu své babičky. Zraněné dítě tehdy do nemocnice transportoval vrtulník.

Na stejném místě před časem řidička srazila malého školáka, další vůz zase přecházející dvojici.