S těžkým zraněním skončil v nemocnici polský cyklista, který nezvládl strmý sjezd, spadl z kola a poranil si hlavu. Třiatřicetiletý muž si vyrazil užít adrenalin spolu se svými přáteli do lesů nad Zlatými Horami na Jesenicku. Skupina vyrazila na Biskupskou kupu.

„Po malém občerstvení se cyklisté vydali na zpáteční cestu. Po ujetí asi čtyř set metrů muž nezvládl prudký sjezd lesní cestou, spadl z kola a poranil si hlavu. Protože je oblast pro sanitku špatně dostupná, museli zlatohorští policisté použít pro dopravu lékařů a zdravotního materiálu terénní vozidlo,“ popsala komplikace, které potkaly záchranný tým, mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

„Muž si způsobil vážná poranění na hlavě. Záchranáři správně vyhodnotili situaci a přivolali leteckou záchrannou službu, zajistili jeho převoz na urgentní příjem na specializované pracoviště Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl šéf krajské záchranky Ivo Mareš.

Záchranáři podle něj postupovali na jedničku. Převoz do Jesenické nemocnice, která je nejblíže, by stav pacienta jen zhoršil.

„V tomto zdravotnickém zařízení není oddělení neurochirurgie. V těchto případech je třeba postupovat rychle. To je náš cíl, rychle dopravit pacienta na místo, kde mu nejlépe pomohou,“ dodal záchranář Mareš.