Řidič osobního auta nezvládl zatáčku blízko hotelu Musil, přejel do protisměru, přelétl přes svodidla a skončil v potoce na střeše.

Řidič a jeden ze spolujezdců utrpěli těžká zranění, kterým na místě podlehli. Další spolujezdec byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Za dva mrtvé v Koutech může vysoká rychlost

Za tragickou nehodu, která se stala v neděli 20. února odpoledne v Koutech nad Desnou, může nepřiměřená rychlost. Vyplývá to z vyšetřování policie. Havárie se stala nedaleko nového lyžařského areálu, kde vede široká silnice, která v té době byla suchá.

„Řidič vozu BMW z Brna jel ve směru od Červenohorského sedla. V Koutech nad Desnou při projíždění pravotočivé zatáčky dostal v nepřiměřené rychlosti smyk. Vůz vyjel do protisměru, kde narazil do svodidla a zábradlí mostu. Auto pak vylétlo mimo silnici, narazilo do kamenné zídky podél řeky Desné a spadlo do koryta řeky,“ popsala okolnosti neštěstí mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

K nehodě vyjížděli také hasiči, kteří museli havarovaný vůz rozstříhat.

„Hasiči použili hydraulické zařízení, nakonec museli odstřihnout střechu vozu, aby umožnili zdravotníkům přístup ke zraněným,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

V troskách vozu zahynul pětačtyřicetiletý řidič a jeho přibližně stejně starý spolujezdec. Třetího zraněného pasažéra záchranáři vrtulníkem transportovali do olomoucké fakultní nemocnice.

Letos se na Šumpersku jedná o první dopravní nehodu se smrtelným zraněním.