„Dvacetiletý řidič jel ve směru od centra města na obec Bohdíkov. V důsledku nepřiměřené rychlosti v zatáčce dostal smyk, který nezvládl. Vyjel vpravo mimo silnici, kde postupně narazil do oplocení, plynové přípojky s plynoměrem, okrasných keřů a domu," informovala mluvčí policie Marie Šafárová.

Testy u mladíka neprokázaly alkohol ani drogy. Škoda na vozidle byla odhadnutá zhruba padesát tisíc korun, oprava oplocení, plynové přípojky, zdi a plynoměru přijde nejméně na osmdesát tisíc.

„Policisté nehodu na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši dva tisíce korun," dodala Marie Šafářová.

U téhož domu se stejná nehoda stala už loni v květnu, kdy opilý dvaadvacetiletý mladík rovněž mazdu napasoval do plotu a plynové přípojky. Policisté mu naměřili skoro dvě promile alkoholu, pozitivní byl také test na marihuanu a pervitin. Tehdy také při úniku plynu zasahovali plynaři.

Lidé, kteří v Temenické ulici bydlí, si stěžují, že řidiči nedodržují povolenou rychlost a navíc si party mladíků úsek občas pletou se závodní dráhou. Stížnost v tomto duchu se již také objevila na webových stránkách města. V sekci, kam občané mohou psát své připomínky a požadavky, zaznělo:

„Extrémem je parta místních obtloustlých pseudo tuningářů, kteří takřka každý den či večer testují svá ega a kapacity mozku s jednou rukou z okýnka fialového Opel Vectra sedan. Opravdu nechci být svědkem toho, kdy některý své auto nezvládne a někoho smete," uvádí pisatel, který rovněž poukazuje na to, že třicítku před obchodním centrem a prodejnou Hruška dodržuje málokterý řidič.