Třiačtyřicetiletá řidička, která mířila směrem ze Šumperka, dostala v zatáčce smyk a její Ford Focus skončil na střeše v příkopu. Jenže pár okamžiků poté ve stejném místě havaroval čtyřiapadesátiletý řidič Fordu Eskort. „Také nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a nezvládl průjezd zatáčky. Sjel do příkopu, kde narazil do havarovaného auta,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Oba karamboly se obešly bez zranění, u řidiče druhého vozu ale bude mít nehoda další nepříjemnou dohru. Policisté totiž u něj dechovou zkouškou zjistili přes půl promile alkoholu. Škoda na obou autech se vyšplhala na 270 tisíc korun.

Podle silničářů jsou všechny vozovky v regionu sjízdné, ale řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti.

#nahled|https://g.denik.cz/58/35/nehoda_baldovsky_kopec_060109_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/58/35/nehoda_baldovsky_kopec_060109.jpg|V zatáčce na Bludovském kopci bourali v úterý 6. ledna dva motoristé.#

„Silnici na Bludovský kopec jsme záhy po nehodě opět ošetřili inertním posypem i solí. Namrzlý byl patrně jen úsek ve zmíněné zatáčce, ale řidiči by si měli uvědomit, že se nemohou jezdit tak, jako by silnice byla zcela suchá,“ řekl dispečer šumperských silničářů Luděk Kapusta.