První bouračka se odehrála v sobotu 3. prosince v Jeseníku. O půl osmé ráno vyjel devatenáctiletý mladík z parkoviště za hotelem Slovan.

„Se svým vozem Škoda Felicia nezvládl projet hned první zatáčku. Vůbec nezatočil, přeskočil obrubník a narazil do stromku, který vyvrátil. Když vycouval na silnici, pokračoval v jízdě dál,“ popsala krkolomnou jízdu mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová. Daleko mladík nedojel, hned za dalším rokem naboural do domu. „Řidič způsobil škodu za 13 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí.

Policistům nejdříve mladík tvrdil, že auto neřídil, záhy se ale přiznal. Důvody vykrucování byly jasné hned po dechové zkoušce. Ta byla pozitivní v obou případech. Poprvé šofér nadýchal 1,65 promile alkoholu, opakované měření ukázalo hodnotu 1,73 promile.

Následující den policisté vyjížděli k nehodě v Žulové. Vůz BMW skončil přímo v zahradě rodinného domu.

„Řidič nezvládl průjezd mírnou pravotočivou zatáčkou, vyjel na zatravněnou plochu, kde narazil do sloupku plotu. To však vůz nezastavilo. V jízdě pokračoval dál, až prorazilo plot zahrady,“ informovala mluvčí policie. Řidič z místa nehody utekl, policisté z vozu odebrali všechny stopy. Škoda na autě je odhadnuta na 14 tisíc korun, na plotech 6 tisíc korun.