Dvaadvacetiletý řidič ze Zábřežska posilněný alkoholem nejdříve po šesté hodině ráno shodil sloup veřejného osvětlení v Leštině na Šumpersku.

„Nárazem jej vylomil vylomil z uchycení v zemi a sloup spadl na příjezdovou cestu k rodinnému domu. Nato řidič s vozidlem vycouval a z místa nehody ujel do obce Lesnice,“ popsal šumperský policejní mluvčí Miroslav Svatoň.

V nedaleké Lesnici ale jeho zběsilá jízda ve fabii pokračovala, narazil do plotu a trefil i sloup telefonního vedení.

„Když se svým poškozeným vozidlem projížděl křižovatkou s místní komunikací, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem poškozeného vozidla a přes intenzivní brždění vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do kovového oplocení a betonového sloupku oplocení a poté do dřevěného sloupu telefonního vedení s betonovou patkou,“ uvedl Svatoň.

Sloup částečně vyvrátil z uchycení v zemi, šofér pak z místa odjel směrem na Sudkov. Utajit divoký návrat domůl se mu ale nepodařilo.

„Vozidlo mělo značně poškozené kolo, které zanechávalo na vozovce dřecí stopu až do místa bydliště řidiče,“ sdělil policejní mluvčí.

Policisté u řidiče dechovou zkoušku naměřili 1,57 promile alkoholu.

„Vzhledem k tomu, že muž policistům uvedl, že pil alkohol před i po dopravních nehodách, byla u něho provedena opakovaná dechová zkouška, která ukázala hodnotu 1,81 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve,“ doplnil Svatoň.

Policisté mladíkovi, který je nyní vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožování pod vlivem návykové látky, na místě zadrželi řidičský průkaz.

Celková škoda na vozidle, sloupech a oplocení je téměř šedesát tisíc korun, ke zranění osob naštěstí nedošlo.