Jako první havarovala devětatřicetiletá řidička ve voze Renault Megane. Na rovném a přehledném úseku v Jeseníku nedokázala včas zareagovat, nedobrzdila a narazila do vozu před sebou.

Týž den ale před sedmou hodinou večerní nezvládl řízení ani jednašedesátiletý muž ve voze Škoda Octavia. Ten projížděl Uhelnou, kde se v levotočivé zatáčce dostal do smyku. Vyjel vpravo mimo silnici a pravou částí narazil do oplocení domu. Na vozidle vznikla škoda asi 50 tisíc korun na oplocení 5 tisíc korun.

Čtyřiatřicetiletého řidiče zase v sobotu 26. ledna přemohl mikrospánek v obci Lipová-lázně. Vůz zastavil nárazem o sloup veřejného osvětlení.

„Sloup se nárazem přelomil a spadl přímo na vozidlo. Čtyřiatřicetiletý řidič z dopravní nehody vyvázl s lehkým zraněním. Na místo museli být přivoláni profesionální hasiči, kteří vyprostili vozidlo a odklidili sloup. Celková škoda na vozidle, sloupu a rozhlasovém zařízení je odhadována na 75 tisíc korun," informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová.

V neděli policisté jeli ke karambolu, která se odehrála o půl čtvrté odpoledne v Javorníku. Devatenáctiletý mladík se na místní komunikaci vyhýbal protijedoucímu vozidlu. Když najel více k okraji a začal brzdit, stalo se vozidlo neovladatelné. Vůz zastavil až přístřešek na popelnice, do kterého čelně narazil. V tomto případě se škoda pohybuje okolo 20 tisíc korun.