Na parkovišti poblíž prodejny nábytku se totiž konalo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému. Záchranáři si procvičili součinnost u simulované vážné dopravní nehody. Vše běželo stejně, jako by to bylo naostro.

„Jedná se o nehodu, kdy osobní vůz srazil cyklistu a do auta pak narazil traktor převážející cisternu s dvěma tisíci litry nafty. Cyklista zůstal zaklíněný pod vozem, vážně se také zranil řidič auta, z cisterny navíc uniká nafta,“ popsala připravenou nehodu mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

Figuranty museli z auta vystříhat a vyprostit hasiči, pak je předali záchranářům, policisté zatím koordinovali dopravu. Mezitím další hasiči zabezpečovali cisternu, ze které „jako“ vytékala nafta.

„Jedná se o klasické cvičení, které společně s policií a záchrannou službou absolvujeme jednou ročně,“ řekl vedoucí šumperského územního odboru Hasičského záchranného sboru Martin Žaitlik.

Podobná cvičení se konají v rámci celého Olomouckého kraje. V polovině října například na prostějovském letišti budou záchranáři nacvičovat zásah při hromadné dopravní nehodě na dálnici.