První nehoda se stala krátce po čtvrté hodině odpoledne u Bohdíkova. U bohdíkovského kamenolomu narazil spěšný vlak z Jeseníku do Zábřehu do osobního auta.

Jednatřicetiletá řidička Škody Fabia jedoucí od Hanušovic na Rudu nad Moravou jela podle všeho příliš rychle. Při průjezdu zatáčkou dostala smyk, vyjela mimo silnici a její auto se zastavilo až na blízké železniční trati.

„Bohužel po pár sekundách tudy projížděl spěšný vlak a došlo ke střetu. Řidička cestovala ve vozidle sama a naštěstí se jí podařilo před střetem se soupravou vozidlo opustit. Řidička utrpěla šok,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Evakuace dvou stovek lidí

Asi dvě stovky cestujících evakuovali z vlaku hasiči.

„K náhradní přepravě vysíláme oba naše evakuační autobusy. Další převozové autobusy zajišťuje dopravce," informovala po nedělní 18. hodině mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Trať mezi Rudou nad Moravou a Hanušovicemi má být neprůjezdná do nedělních 21 hodin. Cestující mají vozit náhradní autobusy.

Cestu autobusům ale zkomplikovala další nehoda, která se stala o hodinu a půl později u Raškova. Dodávka se zde srazila s autobusem.

„Podle prvotních informací v autobuse cestovalo deset osob a nikdo z nich nebyl zraněn. Řidič dodávky byl se zraněním převezen do nemocnice,“ sdělil Libor Hejtman.

Silnice z Rudy nad Moravou do Hanušovic byla ještě před sedmou hodinou večerní uzavřena.