Jako první havaroval devětapadesátiletý řidič Renaultu Kangoo z Uhelné. Kolem třinácté hodiny nedal v horském středisku na Ramzové přednost vozidlu značky Peugeot, které jelo po hlavní silnici.

„Devětapadesátiletý řidič peugeotu už nedokázal střetu zabránit a čelně narazil do boku renaultu. Spolujezdkyně z peugeotu utrpěla při nehodě lehké zranění," informovala jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Škoda na obou vozech byla předběžně vyčíslena na pětašedesát tisíc korun.

O hodinu a půl později policisté vyjížděli k další nehodě, která se stala v Jeseníku. Teprve osmnáctiletý mladík v Renaultu Megane špatně odbočil vlevo. „Při manévru najel do levého jízdního pruhu, kde v tu chvíli právě projížděl dvaašedesátiletý řidič s Renaultem Twingo. Při srážce vznikla škoda za čtyřicet tisíc korun," uvedla Tereza Neubauerová.

Na silnici mezi Rejvízem a Horním Údolím o něco později boural padesátiletý řidič. V levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost povrchu silnice, dostal smyk a auto se stalo neovladatelné. Řidič vyjel mimo vozovku do pravého příkopu, kde narazil do nahrnuté vrstvy sněhu. Škodu na nabouraném autě odhadl na padesát tisíc korun.