Vše se stalo v pondělí dopoledne. 71letý řidič cestoval v červené Dacii Sandero se svojí manželkou, dcerou a vnučkou. V Šumperské ulici jej však postihla náhlá zdravotní indispozice a auto vyjelo do protisměru.

Manželka sedící na sedadle spolujezdce okamžitě zareagovala a chytila volant. Auto se jí podařilo vrátit zpět do správného jízdního pruhu, na brzdový pedál však ze svého místa nedosáhla.  

"Jejich auto narazilo zezadu do před ním jedoucího vozu Opel Astra. Žena ve snaze nezpůsobit větší škodu opel objela. Během další jízdy se v jednu chvíli jejich auto dostalo moc blízko ke svodidlům na pravé straně a odřelo je. Aby vůz zastavila, otočila žena klíčem v zapalování a vypnula motor," popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Havárie v Písařově, řidička zbourala autobusovou zastávku, 29.8.2023
Řidička na Šumpersku projela čekárnou zastávky, hledala něco v autě

Díky zhasnutému motoru začala dacie zpomalovat. Žena ještě zatáhla ruční brzdu a nakonec se jí podařilo vůz zastavit u pravého okraje silnice. Obtížně ovladatelné auto tak nakonec nezpůsobilo nějakou další havárii. 

"Řidič skončil v péči záchranářů, kteří jej posléze převezli do jesenické nemocnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 120 tisíc korun," uvedla mluvčí policie.