Ve středu 31. ledna večer přišel senior domů z restaurace. Zjistil, že má hlad, a tak se rozhodl zajet autem do nejbližšího supermarketu.

„Už výjezd z parkovacího místa nezvládl a naboural do zaparkovaného vozu Toyota Auris. Po vyjetí z parkoviště nezvládl ani odbočit vpravo a naboural do oplocení domu, které je naproti výjezdu z parkoviště,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Ani druhý náraz seniora ale nezastavil. V jízdě pokračoval dál. O několik desítek metrů dál ještě havaroval potřetí. Naboural Škodu Kamiq zaparkovanou u cesty.

Za volantem Škody Felicie se vystřidala žena a muž. Ten nakonec naboural. Oba byli opilí. 26. ledna 2024
Dvě kontroly stejného auta na Šumpersku: oba řidiči byli opilí

S nákupem se opilý senior vrátil autem zpátky domů. Tady ho už čekal svědek celé události. Ten se ho pokusil zadržet do příjezdu policistů. Došlo přitom k potyčce.

„Když na místo dorazili policisté, provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,74 promile alkoholu. Dále mu zadrželi jeho řidičský průkaz a odvezli ho na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na devadesát tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Senior je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.