Strážníci se v minulých dnech zaměřili na obytnou zónu v Dukelské ulici. Rychlost vozidel zde měřili bezmála dvě hodiny čistého času. „Ze 74 vozidel jich 67 procent překročilo povolenou rychlost. Stavěli jsme auta, která jela rychlostí 35 kilometrů v hodině a více. I těch bylo hodně," řekl velitel Městské policie Jeseník Pavel Šuranský.

Pro jízdu vozidel v obytné zóně platí pro auta zvláštní pravidla. Pohybovat se zde mohou maximální rychlostí dvacet kilometrů v hodině. Řidiči musí dbát na zvýšenou ohleduplnost vůči chodcům, v případě nutnosti musí s autem zastavit. Pěší mohou v obytných zónách chodit po silnici v celé její šířce, na cestě si dokonce mohou hrát děti.

Na dopravní komisi města se objevil návrh, že by na Dukelské mohl být namontovaný ukazatel rychlosti. „Zatím se jako levnější jeví měření rychlosti. Ukazatel nedonutí řidiče dát nohu z plynu," míní Šuranský.

Strážníci se zaměřili i na ulici Otakara Březiny, kde platí čtyřicítka. Z dvou set padesáti vozidel tuto rychlost překročily více než dvě pětiny. I zde byli strážníci tolerantní: zastavovali auta, která jela víc než padesát.

Strážníci avizují, že do konce května do terénu s radarem vyrazí znovu. „Jsem přesvědčená o tom, že i taková prevence má smysl," okomentovala měření rychlostí strážníky starostka Jeseníku Marie Fomiczewová.