Krátce po páté hodině ranní se v klesání ze Studené Loučky do Mohelnice převrátil na bok kamion převážející stavební materiál.

"Podle prvotních informací se řidič Scanie plně nevěnoval řízení a v táhlé levotočivé zatáčce najel pravými koly mimo vozovku a narazil do svodidel. Následně se s ním utrhla krajnice a skončil převrácený na pravém boku v příkopu," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Kamion zablokoval jeden jízdní pruh. Havárie se obešla bez zranění. Dopravu na místě řídili policisté kyvadlově, po půl jedenácté dopoledne museli silnici kvůli vyproštění havarovaného vozu na několik desítek minut zcela uzavřít. Celková škoda dosahuje téměř čtvrt milionu korun.

Po jedné hodině odpoledne policisté na několik desítek minut uzavřeli silnici v Sobotíně - Rudolticích. Hasiči zde likvidovali požár kontejneru přepravujícího hliníkový odpad.

"Řidič nákladního vozidla přepravující kontejner zjistit zadýmení odpadu v kontejneru během jízdy, proto jej neprodleně složil u silnice. Kvůli zpřístupnění místa pro hasební práce jsme silnici obousměrně uzavřeli. V důsledku hustého dýmu je na místě také zhoršená viditelnost," popsala situaci krátce před třináctou hodinou policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Havárie letadla na letišti u Šumperku.
Na šumperském letišti havaroval ultralight, pilot utrpěl vážná zranění
Záchranná akce v pohoří Králického Sněžníku ve čtvrtek 22. října.
Ztraceného řidiče našli za dva dny pod Králičákem, zraněného a v bezvědomí