"Souprava nákladního vozidla Volvo s návěsem převážejícím skot předjížděla osmapadesátiletého cyklistu na elektrokole, který posléze havaroval. Cyklista při dopravní nehodě utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření, a z místa nehody byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do nemocnice. Případné ovlivnění alkoholem jak u řidiče nákladního vozidla, tak u cyklisty policisté vyloučili dechovými zkouškami," informovala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Policie pátrá po řidiči Lancie, který v pondělí mezi Jindřichovem a Pustými Žibřidovicemi přejel sedmnáctiletému mladíkovi nohu.
Policie pátrá po řidiči Lancie, který přejel mladíkovi nohu a ujel

Policisté hledají případné svědky. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. V jejich objasnění by dopravním policistům mohli pomoci řidiči vozidel jedoucí za nákladní soupravou ve stejném směru jízdy, kteří předmětnou událost viděli nebo mohli zachytit na záznamovém zařízení ve svém vozidle.

"Žádáme proto svědky, aby se s informacemi k nehodě obrátili na bezplatnou linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu," uzavírá Šafářová.