„Policie případ stále prošetřuje. Zatím nebyl ukončen,“ sdělila Deníku mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Dítě podle informací Deníku mělo hladit šelmu, která byla v kleci.

Jestli majitel faunaparku hrubě podcenil zajištění kočky nebo rodiče dohled nad potomkem, policie zjišťuje.

Dívenka byla s mnohočetnými poraněními ošetřena v olomoucké fakultní nemocnici, kde jí škrábance vyčistili a zašili. Po třech dnech mohla jít domů.

Dívenka byla v zooparku s rodiči a u pumy, kde se zastavili, měla být otevřena dvířka.

Dítě si chtělo šelmu pohladit a než rodiče stačili zareagovat a dcerku odstrčit, kočka se na holčičku vrhla a poškrábala ji. Nato přivolaná sanitka odvezla dítě do jesenické nemocnice a odtud do olomoucké fakultky.

Rodiče tvrdí, že nic neotevírali

Petr Augustýn, majitel faunaparku odmítl, že by podcenil bezpečnost návštěvníků.

„Mám z toho strašný pocit. Okno klece, které je normálně zavřené, bylo otevřené. Nevím, co si o tom myslet,“ reagoval.

„Rodiče tvrdí, že nic neotevírali. Tomu se mi nechce věřit. Podle mě muselo být dítě v tu chvíli bez dozoru a pumu nějak vyprovokovat. Ale nebyl jsem u toho. Šelmy máme zajištěny, aby ke kontaktu nemohlo dojít. Pokud návštěvníci dodržují zóny a nestrkají ruce do klece, nemůže se nic stát,“ popisoval tehdy Deníku provozovatel nejmenšího zooparku v České republice, který kromě pumy americké chová i dva tygry ussurijské.

V návštěvním řádu upozorňuje, aby lidé zachovávali klid a zvířata záměrně nerušili a neplašili a rozhodně se jich nedotýkali s tím, že u dětí do 15 let je nutný doprovod dospělého, který zodpovídá za bezpečnost dítěte.