„Mladík na inzerát na internetovém portálu zareagoval 15. září, měl zájem o nabízené auto VW Touran. Po zkontaktování mu prodejce sdělil, že na jeho účet musí zaslat polovinu z ceny vozidla, což činilo 1800 Euro, a následně mu bude automobil dopraven přepravní službou," informoval krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.
Jenže transakce se začala komplikovat. Prodejce hovořící anglicky opět ozval a požádal o doplacení zbývající ceny z vozidla. Po obdržení zbylé částky měl kupující vozidlo konečně dostat. Mladík sice peníze zaplatil, ale na auto marně čeká. Proto se obrátil na policii. Podvodník si celkem přišel na 94 100 korun.
„Policie České republiky opět apeluje na občany, aby si pokud možno ověřili zdroj a původ inzerujícího. Především by ale neměli posílat finanční obnosy předem," upozornil mluvčí policie Josef Bednařík.
Šumperská policie řadu podobných případů řešila. Nákupy po internetu nejsou bez rizika, pokud se nejedná o zavedené a spolehlivé firmy. V řadě případů například lidé sice zaplatili dobírkou až při převzetí zásilky, nepříjemné zjištění je ale čekalo při jejím rozbalení. Objednané zboží se uvnitř buď vůbec nenacházelo, někdy také kupující dostali věci zanedbatelné hodnoty. Před časem například podvodník místo mobilního telefonu za několik tisíc korun poslat sáček mouky.