„Když se policisté otáčeli na ploše u zemědělského družstva v Jeseníku – Bukovicích, zaznamenali rychlý průjezd osobního auta bez oken u zadních dveří. Řidič vozu Fiat Brava vůbec nereagoval na pokyn k zastavení," popsala začátek honičky policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Řidič ujíždějícího vozu rychle odbočil na jesenický objezd a hned na prašnou cestu, která vede přes louky na ulici U Kasáren. Vjel mezi panelové domy, nerespektoval dopravní značku Zákaz vjezdu a ulici projel v protisměru. Celou dobu přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Řidič se chtěl policistům ztratit z dohledu, proto nebezpečným manévrem odbočil vlevo. „Další odbočení k Hotelu M mu ale již bylo osudné. Nezvládl řízení, najel na pravou krajnici a pravým bokem vozidla narazil do reklamní tabule. Po havárii jak řidič, tak spolujezdec začali utíkat," sdělila policejní mluvčí.

Policisté začali dvojici pronásledovat. Dostihli je přibližně po třech stech metrech právě v momentě, kdy se pokusili ukrýt v keři za jedním z domů.

Ukázalo se, že se jedná o dva mladíky z Bruntálska ve věku patnáct a sedmnáct let. Ti vozidlo předtím ukradl v Břidličné a vydali se na projížďku. Řídil mladší z nich.

Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Jiné už to bylo s testem na drogy. Ten ukázal, že mladík kouřil marihuanu.

Ukradené a havarované vozidlo policisté zajistili. Oba mladíky si pak převzali bruntálští kriminalisté, kteří případ vyšetřují.