„Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a povětrnostním podmínkám, dostal s vozidlem na mokrém povrchu smyk, který nezvládl a vyjel mimo silnici. Tam vůz narazil do směrového sloupku," informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Bilance nehody je smutná. Dva spolujezdci ve věku 27 a 18 let, kteří cestovali na zadních sedadlech, utrpěli lehká zranění. Záchranáři je převezli do Šumperské nemocnice. Sedmnáctiletý mladík, který seděl vedle řidiče, se při nárazu zranil těžce a sanitka ho převezla do olomoucké fakultní nemocnice.  Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 1, 37 promile alkoholu. Ze staršího golfu zůstal nepojízdný vrak, škoda na něm byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

„Řidič je nyní podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta," dodal mluvčí policie.

Na silnici mezi Zvolí a Rájcem se nejedná o první vážnou kolizi, poměrně přehledný úsek láká k rychlé jízdě. Tragická nehoda se zde stala loni začátkem prosince. Čtyřiadvacetiletý řidič VW Golf tehdy také dostal smyk a v protisměru se střetl s kamionem naloženými kládami. Kamion osobní vůz doslova převálcoval, mladík byl na místě mrtev.

Další těžká kolize přišla na řadu o pár týdnů později a to na téměř stejném místě. Řidič osobního vozu Škoda Octavia po smyku narazil do stromu. Těžce zraněného muže tehdy z vraku vozu museli vyprostit hasiči.