Na lov se dva muži vydali v pátek krátce před osmou hodinou ráno. „Předtím si zakoupili povolenky k odstřelu bažantů. V prostoru bažantnice mezi Benkovem a Královou byl jeden z nich z dosud nezjištěné příčiny postřelen. Šedesátiletý muž na místě zemřel,“ sdělila olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Jednatel olomouckého mysliveckého spolku Jiří Zbořil neměl o tom, jak páteční lov probíhal podrobnější informace. „Probíhá policejní vyšetřování, teprve zjišťují, co se tam vlastně stalo. Sami o tom nic bližšího nevíme. Bažant královský se loví právě v únoru,“ řekl Zbořil.

Bažantnici v uničovské městské části Střelice provozuje společnost Colchi. Její jednatel Otto Hampl odmítl sdělit o nešťastné události při lovu podrobnější informace. „S ohledem na rodinu zemřelého lovce se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ řekl Hampl.

Společnost Colchi se věnuje odchovu bažanta královského téměř 25 let. Ročně je loveno zhruba 100 kohoutů pro účely preparace. Lov probíhá koncem ledna a v únoru nejlépe při sněhové pokrývce. Loví se na čekané při ranním rozbřesku nebo při večerním čekání, optimální je lov malorážkou.

K podobné tragédii na Uničovsku došlo 19. září 2011, kdy se při večerním lovu na daňka v polích v medlovské místní části Králová zastřelil dvaadvacetiletý myslivec. Zřejmě nedodržel pravidla bezpečné manipulace se střelnou zbraní. Zavadil o ni tak nešťastně, že se sám smrtelně zranil. Ke stejným závěrům zatím došlo také policejní vyšetřování.