Z kolize vyvázl bez zranění, při vyšetřování se ovšem ukázalo, že šofér neměl vůbec za volantem co dělat. Příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost, svou roli ale zřejmě také sehrál alkohol.

„Muž jel s osobním motorovým vozidlem značky Škoda Octavia ve směru od Bludova na Šumperk. Ve stoupání při projíždění táhlé levotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk, který nezvládl, přičemž vyjel vlevo mimo silnici do příkopu," informovala mluvčí policie Marie Šafářová.

Policisté podrobili řidiče dechové zkoušce, která ukázala pozitivní výsledek 1,19 promile alkoholu.

„K požití alkoholických nápojů před jízdou se řidič doznal. Na výzvu policistů se podrobil odběru krve," dodala Marie Šafářová. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Na autě zůstala škoda kolem třiceti tisíc korun, několik tisíc korun bude stát oprava krajnice a výměna plastového patníku.

Při vyšetřování nehody se ale navíc ukázalo, že motorista má rozhodnutím správního orgánu do července letošního roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

Karambol se stal ve stejném úseku, jako tragická nehoda 17. února. Osmnáctiletá řidička passatu rovněž dostala smyk a při střetu s protijedoucí dodávkou zemřeli její dva mladí spolujezdci.

Ředitelství silnic a dálnic krátce poté na Bludovském kopci instalovalo dopravní značky, které přikazují maximální rychlost šedesát kilometrů v hodině. Omezení platí pouze v případě, pokud je vozovka mokrá.

VÍCE: Po mokré silnici na Bludovském kopci se už jezdí šedesátkou