Havárie se stala před půl devátou ráno na 238. kilometru u sjezdu na Loštice. Na místo se hasiči dostali objížďkou.

„Dálnice, která je průjezdná pouze v jednom pruhu, byla zcela ucpaná. Hasiči to museli objíždět, k nehodě se pak z druhé strany komunikace. Likvidovali uniklou naftu," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Vladimíra Hasciková.

Dopravní omezení ve směru z Mohelnice do Olomouce je nyní na dálnici kvůli opravám. Na dálnici D 35 se pracuje na rekonstrukci povrchu vozovky mezi Mohelnicí a hranicí okresu Šumperk. Uzavřená je i objízdná trasa přes Loštice do Litovle.

Na dálnici se nyní jezdí mezi Mohelnicí a exitem Mladeč v obou směrech jen v levém jízdním pásu ve směru do Olomouce. V každém směru mají řidiči k dispozici jen jeden jízdní pruh.

Rychlost je zde omezená na osmdesát kilometrů za hodinu. Uzavřený je také exit Loštice ve směru od Mohelnice.

Kompletní modernizace části dálnice D35 na Šumpersku je velmi náročná. „V úseku mezi Mohelnicí a hranicí okresu se bude dělat kompletně nový povrch, protože ten stávající už byl v havarijním stavu. Vyřeší se i odvodnění vozovky a středová svodidla vyměníme za nová, bezpečnější," popsal šéf olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka.

Práce potrvají dva roky a vyžádají si stovky milionů korun. Z původně předpokládané půl miliardy se ve výběrovém řízení podařilo cenu srazit na přibližně 320 milionů.

Omezení na dálnici letos potrvají do konce listopadu. Přes zimu se práce zastaví a dálnice se otevře v celém rozsahu. Pokračovat se bude znovu příští rok na jaře.

Pracuje se také na souběžné trase přes Loštice. Mezi Mohelnicí a Lošticemi dělníci minulý týden položili nový asfaltový koberec. Nyní se zde ještě pracuje na úpravě krajnic a maluje se nové vodorovné dopravní značení.

Skončila už úplná uzavírka úseku z Litovle přes Měník do Bílé Lhoty. Na řidiče už čeká jen drobné omezení u kruhového objezdu u Nasobůrek u nájezdu na D35, kde se ještě pracuje na inženýrských sítích.

Autoři: Hana Kubová, Michal Krestýn