Nehoda osobního vozu zkomplikovala v osm hodin ráno cestování mezi Mikulovicemi a Zlatými Horami. Řidič Fordu Fiesta vyjel ze zatáčky ve směru od Ondřejovic na mikulovickou rovinku. Na náledí dostal smyk, přejel do protisměru, kde narazil do betonového propustku. Vůz se převrátil a v příkopu zůstal ležet na střeše.

Namrzlá silnice však patrně nebyla jedinou příčinou kolize. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně s výsledkem 1,77 promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Vyšetření krve se řidič odmítl podrobit, na voze vznikla třicetitisícová škoda.

Druhá nehoda se stala jen o půl hodiny později na silnici mezi Heřmanovicemi a Zlatými Horami. Řidič dálkového autobusu z Přerova do Jeseníku nestihl na kluzké a namrzlé silnici dobrzdit v rovném úseku před stojící dodávkou. Ta v místě zastavila za nákladním autem kvůli nesjízdnosti cesty. Autobus narazil do zadních světel dodávky, sjel na levou stranu cesty, kde narazil do svahu za příkopou.

„Jedna ze tří cestujících v autobusu při havárii utrpěla zranění. Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 290 tisíc korun,“ dodala mluvčí Neubauerová.