„Ihned po nahlášení nehody vyjeli na místo nehody členové Horské služby Jeseníky. Na místě zjistili, že dívka si nárazem přivodila těžký otřes mozku a tržné rány v obličejové části hlavy,“ uvedl náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Dodal, že vzhledem k závažnosti poranění chtěli horští záchranáři povolat vrtulník Letecké záchranné služby, ten ale nemohl přiletět kvůli nepříznivému počasí. Dívku do nemocnice transportovala sanita.

Horská služba nadále lyžaře varuje před zledovatělém povrchem sjezdovek.

„Znovu upozorňujeme návštěvníky Jeseníků, aby nepřeceňovali své schopnosti a dodržovali základní pravidla chování na sjezdových tratích, zejména pak Desatero FIS. Povrch sjezdovek i běžeckých tras je zmrzlý a zledovatělý a případné pády pak končí těžkými úrazy,“ apeloval náčelník Klimeš.

Zatím k nejvážnější nehodě letošní lyžařské sezóny vyjížděla Horská služba Jeseníky před několika týdny na Dolní Moravu, kde z trati vyjela třináctiletá lyžařka a také narazila do stromu. Dívka ze středních Čech, která byla v areálu Sněžník na školním výcviku, na místě zraněním podlehla.

Související: Třináctiletá lyžařka narazila do stromu. Hodinové oživování bylo marné, zemřela