„Podle prvotních informací za nehodou stála nepřiměřená rychlost jízdy, kterou mladík nepřizpůsobil zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace,“ sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Po projetí pravotočivé zatáčky ve směru jízdy na Sobotín podle ní mladík přejel do protisměru a sjel do silničního příkopu, kde narazil do stromu. Po nárazu se vozidlo několikrát přetočilo přes střechu a zastavil jej až náraz do dalšího stromu.

„Při havárii řidič utrpěl zranění a byl hospitalizován v nemocnici,“ doplnila Vybíhalová s tím, že tam se podrobil odběru krve a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem.

Lustrací v registru řidičů bylo zjištěno, že mladík není držitelem příslušného řidičského oprávnění a navíc mu byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, s platností až do února 2021. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun.

Veškeré příčiny a okolnosti této havárie jsou předmětem dalšího šetření. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. 

Nehoda motorkáře u Sobotína
Motorkář u Sobotína skončil v příkopu
Nehoda čtyřkolky u Malé Moravy
Opilý řídil čtyřkolku. Boural a vážně zranil spolujezdkyni
Nehoda motorkáře u Chromče
Motorkář se u Chromče srazil s cyklistou