Ve středu oznámil na linku 158 pětašedesátiletý řidič nákladního auta. V Rudě nad Moravou jej totiž předjížděl osobní vůz, ale při krkolomném manévru narazil do zadní a poté i do přední části nákladního vozu. Po kolizi šofér osobního auta nezastavil a ujel. Pak se ovšem snažil na policisty vyzrát, nehodu rovněž oznámil na tísňovou linku s tím, že mu někdo vůz poškodil, když parkoval v Potůčníku.

„Na místě ale policisté zjistili, že se ve skutečnosti jednalo o nehodu v Rudě nad Moravou, Viník se nakonec doznal. Celkové škody činí 200 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Podobným způsobem ve čtvrtek havarovala i devětašedesátiletá řidička v Rapotíně. Na rovném úseku začala předjíždět nákladní vůz, když se žena chtěla s vozem vrátit do svého jízdního pruhu, neodhadla vzdálenost a pravým bokem zachytila o přední obrys předjížděného auta. Po kontaktu se ford dostal do smyku, vyjel vpravo mimo silnici, přejel přes cyklostezku a skončil v poli. I tato nehoda se obešla bez zranění.