Nehoda se stala v sobotu po půl desáté mezi Vápennou a Žulovou. Vůz se čtyřčlennou posádkou dobrovolných hasičů ze Žulové skončil na boku mimo silnici. Cesta bude po nehodě nekolik hodin uzavřená.

"Havarovala cisterna jednotky dobrovolných hasičů obce Žulová, která se vracela od zásahu zpět na základnu. Při nehodě se zranili dva dobrovolní hasiči, které má v péči zdravotnická záchranná služba," informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Podle policie vůz dostal smyk a skončil mimo komunikaci na boku. Zraněné hasiče převezli do nemocnice v Jeseníku.

"Dvě osoby ze čtyřčlenné posádky utrpěly zranění, se kterými byly převezeny na vyšetření a ošetření do jesenické nemocnice. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření. Škoda byla předběžně odhadnuta na 700 tisíc korun. Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče cisterny bylo vyloučeno dechovou zkouškou," sdělila mluvčí policie Marie Šafářová.

Silnici mezi Vápennou a Žulovou museli po něhodě zcela uzavřít, policejní hlídky provoz odklánějí po objízdných trasách.

"Po odstranění následků a vyproštění havarovaného vozidla bude provoz obnoven. Předpokládáme, že k jeho obnovení by mohlo dojít mezi 13. a 14. hodinou," uvedla mluvčí policie.