Šestatřicetiletý řidič jel s nákladním autem od Rudy na Bohdíkov. Po projetí mírnou zatáčkou najel na krajnici, která se pod vozem utrhla. Auto se sesunulo ze svahu a převrátilo se na bok.

Řidič z havárie vyvázl bez zranění. Pozitivní však byla jeho dechová zkouška.

„Policisté mu v dechu naměřili 1,61 promile a o něco později 1,65 promile alkoholu. Zadrželi mu proto řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ sdělila policejní mluvčí Marie Šafářová. Škoda na autě byla předběžně odhadnutá na dvacet tisíc korun a na poškozené krajnici a silničním břehu na stejnou částku tisíc korun.

Počty řidičů, kteří za volant usednou pod vlivem alkoholu a způsobí nehodu, jsou alarmující. V lednu letošního roku řešili dopravní policisté v Olomouckém kraji celkem 462 dopravních nehod. Ve 28 případech byli řidiči pod vlivem alkoholu, což je o šestnáct více oproti loňskému lednu.

„Proto se policisté v celém kraji na problematiku alkoholu za volantem zaměřují a budou zaměřovat i nadále, jednak v rámci běžného výkonu služby, jednak v rámci cílených dopravně bezpečnostních akcí,“ doplnila Marie Šafářová.