"Oznámení o nehodě u čerpací stanice na silnici I/35 ve směru na Olomouc přijala policejní tísňová linka kolem osmé hodiny ráno. Z dosavadního šetření vyplynulo, že do nákladního vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice mělo narazit dodávkové vozidlo. Při nehodě byl zraněn řidič dodávky a jeho dva spolucestující," informovala policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami.

Hasiči vyprostili zraněné.

"Na místě zasahovaly jednotky HZS Zábřeh a JSDHO Mohelnice. Hasiči vyprošťovali dvě zraněné osoby a zajistili, ve spolupráci se ZZS Olomouckého kraje jejich ošetření," sdělil mluvčí krajských profesionálních hasičů Radek Buryánek.

Kvůli nehodě byla komunikace ve směru na Olomouc neprůjezdná. Policejní hlídky provoz odkláněly na objízdné trasy. Kolem desáté hodiny se podařilo zprůjezdnit pravý jízdní pruh. Krátce po jedenácté hodině byl provoz v místě nehody zcela obnoven.

"Škoda byla předběžně odhadnutá na 130 tisíc korun. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření," uzavřela mluvčí Šafářová.