První nehoda se odehrála u hřbitova v křižovatce na Rájec. Řidič mitsubishi jedoucí od Rájce nedal přednost sypači, který se blížil po hlavní silnici od Zábřehu na Mohelnici. Obě vozidla se střetla.

Náraz odhodil mitsubishi do protisměru, kde se střetlo s nákladní soupravou jedoucí od Mohelnice. Nákladní vůz táhl osobní auto zhruba sto metrů, než úplně zastavil.

Na nastalou situaci nestačil včas zareagovat řidič osobního vozidla jedoucí ve směru od Mohelnice. Narazil do dalšího osobního vozidla, které před ním zastavilo kvůli první nehodě.

"Při nehodách se podle prvotních informací zranili tři lidé. Všechny zraněné přepravili záchranáři po prvotním ošetření do nemocnic," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

U nehod zasahovali i hasiči.

"Dva zraněné ze dvou aut jsme museli vystříhat pomocí hydraulických nástrojů," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Hmotnou škodu při nehodách vyšetřovatelé prozatím vyčíslili na 350 tisíc korun.

Silnice I/44 byla v místě nehody po desáté hodině dopolední již s opatrností průjezdná. Provoz na místě komplikoval odstavený nákladní vůz, který čekal na odtah.