V pátek 21. ledna před půlnocí havaroval u Sobotína devatenáctiletý řidič s vozem Škoda Fabia. V táhlé zatáčce skončil se svým vozem ve svodidle. Při dechových zkouškách mu policisté naměřili dvě a čtvrt promile alkoholu. Na autě vznikla škoda čtyřicet tisíc korun, na svodidle asi dvacet tisíc.

Náraz do zábradlí

Po půlnoci na sobotu 22. ledna v důsledku příliš rychlé jízdy havarovala v Mikulovicích osmatřicetiletá řidička s vozem Renault Megane.

„Žena jela od Mikulovic na Jeseník. Po průjezdu zatáčkou přejela chodník a narazila do zábradlí mostu. Auto poté vyjelo na travnatou plochu a zůstalo stát na břehu řeky Bělé,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová. Dechovými zkouškami jí policisté naměřili 2,01 a 1,83 promile alkoholu.

Při havárii žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena na ošetření do jesenické nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na padesát a na zábradlí na třicet tisíc korun.

Majitel Marcel Sehnal s fotografií feny amerického pitbulteriéra No Song.
Podřezaná a spálená? Roční pátrání po fence z Postřelmova mělo tragický konec

Střet se škodovkou

V sobotu 22. ledna kolem půl osmé ráno v Hanušovicích havaroval jednadvacetiletý mladík.

„Po průjezdu zatáčkou dostal jeho vůz Opel Corsa na vozovce pokryté souvislou sněhovou vrstvou smyk a střetl se s protijedoucím vozem Škoda Octavia. Při dechových zkouškách alkoholtester naměřil hodnoty 1,11 a 1,07 promile,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslená na šedesát tisíc korun.

Tragická nehoda čtyřiačtyřicetiletého řidiče passatu u Žulové - sobota 3. dubna
Děsivý účet: na silnicích Olomouckého kraje prudce přibylo mrtvých, nejvíc v ČR

Trefa do stojícího auta

V neděli 23. ledna kolem sedmnácté hodiny nezvládl v Rapotíně průjezd zatáčkou čtyřiačtyřicetiletý řidič s vozidlem Volkswagen Passat Variant. Jeho vůz narazil do osobního automobilu Škoda Octavia zaparkovaného u jednoho z domů. Dechovými zkouškami mu policisté postupně naměřili 2,22 a 2,14 promile. Škoda na octavii byla odhadnutá na 20 tisíc korun, na passatu zjištěna nebyla.