V noci na středu 4. března se na tísňovou linku zdravotnických záchranářů dovolal muž, který vyhrožoval sebevraždou. Neuvedl žádné osobní údaje, podle kterých by ho bylo možné identikovat. Policisté získali jedinou informaci, že mají pátrat někde u Mikulovic. S mužem se chtěli spojit alespoň telefonicky, to se jim však nepodařilo. Začali jej proto hledat.

Do pátrání se zapojili policisté ze Zlatých Hor, Jeseníku, dopravního inspektorátu, psovod se psem a také policejní vyjednávač. Protože jsou Mikulovice příhraniční oblastí, o pomoc byli požádáni také polští kolegové z Glucholaz.

"Po pěti hodinách se policistům podařilo dvaačtyřicetiletého muže najít. Protože byl ve špatném zdravotním stavu, přivolaný lékař rozhodl o jeho hospitalizaci v psychiatrické léčebně," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Dívenka spadla do studny

Velkou pátrací akci Jesenicko zažilo minulý týden. V úterý v podvečer se ve Zlatých Horách ztratila šestiletá dívenka. Do pátrání se kromě příslušníků policie a hasičů zapojily přes dvě stovky místních obyvatel.

Akce bohužel neměla šťastný konec, kolem 4. hodiny ráno následujícího dne byla holčička nalezená mrtvá. Spadla na pozemku jednoho z domů do nevyužívané zakryté studny, o které nevěděli ani majitelé.

"Není dosud žádná indicie, že by se na smrti dívky aktivně podílela jiná osoba," uvedla mluvčí Neubauerová.