Hned ráno vyjížděli policisté do Koutů nad Desnou.

Devětatřicetiletý řidič vozu Ford S-Max zde chtěl vyjet z parkoviště, přehlédl však Peugeot 406 přijíždějící po hlavní silnici. Ten po střetu s Fordem vyjel mimo silnici, narazil do plotu domu a plynové přípojky. V důsledku jejího poškození unikl do okolí plyn.

„Na místě proto museli zasahovat profesionální hasiči a pracovníci firmy RWE," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

V dechu dvacetiletého řidiče peugeotu naměřili policisté tři čtvrtě promile alkoholu. Na vozidlech vznikla škoda 140 tisíc korun, dalších dvacet tisíc pak na oplocení a padesát na přípojce.

Před sedmou hodinou večerní havarovala dvě osobní auta na křižovatce u Zábřehu ve směru na Postřelmov. I v tomto případě hrála roli nepozornost.

„Třiatřicetiletý řidič vozu Škoda Octavia přijížděl na křižovatku po vedlejší silnici a nedal přednost v jízdě vozidlu Volkswagen Passat, které projíždělo po hlavní silnici," popsala událost mluvčí Neubauerová. Při nárazu se lehce zranil řidič Octavie a spolujezdkyně z Passatu.

Alkohol u žádného z účastníků nehody policisté nenaměřili. Škoda však zůstala veliká. Na Octavii dvě stě tisíc korun a na Passatu šest set tisíc.